50. lat legalnej aborcji w Kanadzie

Kanada Top News maj 5, 2019 at 10:00 am

aborcja2

Organizacja CitizenGO i inne stowarzyszenia osób sprzeciwiających się aborcji organizują marsz „za życiem” w Ottawie.

Manifestacja odbędzie się pod Parlamentem Federalnym w czwartek, 9 maja. To właśnie tego dnia mija 50. rocznica uchwalenia dopuszczalności zabiegów przerywania ciąży w Kanadzie. Została ona uchwalona za czasów, kiedy premierem Kanady był ojciec obecnego premiera, Pierre Trudeau. Na początku ustawa dopuszczała usunięcie płodu dziecka do trzeciego miesiąca ciąży. Z czasem przepisy zostały zliberalizowane i obecnie nie ma ograniczeń w dokonaniu aborcji.

Ta okrągła rocznica sprawiła szczególnie dużą mobilizację wśród obrońców życia poczętego tworzących Koalicję Życia (Life Coalition). Wszystko wskazuje na to, że tego dnia w Ottawie zjawi się tysiące Kanadyjczyków, którzy uważają, że aborcja jest zabójstwem. Manifestacja rozpocznie się o 13:30 na trawniku przed Parlamentem w Ottawie i będzie trwała godzinę.

Organizatorzy apelują do wszystkich, którzy sprzeciwiają się procederowi zabijania nienarodzonych, by – w miarę swoich możliwości wsparli tę manifestację. Ci, którzy nie mogą przybyć do Ottawy mogą podpisać petycję wzywającą do zakończenia wszystkich aborcji skierowaną bezpośrednio do premiera Justina Trudeau. Można ją znaleźć na stronie www.citizengo.org