Lądowanie w środku miasta

Lokalnie Top News maj 6, 2019 at 10:00 am

aaskoczek

Duże poruszenie w internetowej sieci wywołał lot tajemniczego spadochronowego skoczka, który wylądował w pobliżu Rosedale. Został on zarejestrowany na wideo, które zostało opublikowane online.

W sobotę po południu torontońscy policjanci przeszukiwali okolice Rosedale Valley Road i Sherbourne Street w poszukiwaniu spadochroniarza, który „wylądował na terenie parku” i „wydawał się być w niebezpieczeństwie”.

Funkcjonariusze nikogo nie znaleźli. Policja poinformowała na Twitterze, że z wypowiedzi świadka wynika, że spadochroniarz nie został ranny.

Inny użytkownik Twittera opublikował 12-sekundowy film wideo, który pokazuje lądującego skoczka w pobliżu skrzyżowania ulic Bloor i Sherbourne. Filmik kończy się, zanim spadochroniarz dotknął ziemi.

W kolejnym tweecie użytkownik, który opublikował film, doniósł, że widział dwóch różnych skoczków, ale tylko jednego udało mu się zarejestrować na wideo.

„Widziałem dwóch spadochroniarzy, drugi poszedł w przeciwnym kierunku i prawdopodobnie miał bardziej niebezpieczne lądowanie. Nie złapałem go na wideo.” – napisał twitterowicz.

Torontońscy policjanci w wydanym komunikacie „stanowczo zniechęcają” do tego rodzaju działalności, ponieważ może to być niebezpieczne i angażuje policyjne środki, które mogłyby być wykorzystane gdzie indziej.

- Ponieważ bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, obawiamy się, że pomimo wysokiego poziomu umiejętności danej osoby, nadal istnieje ryzyko, że może się znaleźć w niebezpieczeństwie i może stanowić zagrożenie dla innych – powiedziała const. Allyson Douglas-Cook – Nie sądzimy, że ten sposób poszukiwania emocji lub rozgłosu wart jest ryzykowania swojego życia lub narażenia cudzego.