Ponad 300 kotów w jednym mieszkaniu w bloku

Lokalnie Series Top News maj 6, 2019 at 4:00 pm

Screen Shot 2019-05-06 at 09.47.55Grupa ratująca koty, zwana Toronto Cat Rescue pomogła usunąć ponad 300 zwierząt z jednego z mieszkań apartamentowych w Toronto. 

Na swojej stronie internetowej poinformowała, że wraz Toronto Animal Services w miniony weekend interweniowano w przypadku – jak to ujęto -  „niebezpiecznej sytuację gromadzenia kotów”.

W jednym z mieszkań znaleziono ponad 300 kotów, a organizacja Toronto Cat Rescue była w stanie zabrać i zaopiekować się 70 zwierzętami. Nie udostępniono żadnych informacji o właścicielu mieszkania ani o jego lokalizacji.

Koty zostały umieszczone dla obserwacji w rodzinach zastępczych, wszystkie zostaną zaszczepione i wykastrowane. Miasto oferują nawet usługę neutralizowania zwierząt domowych (TUTAJ).

Pod koniec marca ta sama grupa pomogła usunąć ponad 100 kotów z domu wolnostojącego znajdującego się w Toronto.

Przepisy miejskie stanowią, że w jednym domu nie można trzymać więcej niż sześć kotów.

- Tak stłoczone zwierzęta mają koszmarny żywot - mówi oświadczenie TCR. – Jeśli wiecie, że ktoś trzyma u siebie zbyt wiele kotów, najlepiej zgłosić to wcześniej niż później. Niesterylizowane koty rozmnażają się bardzo szybko, a po dziewięciotygodniowej ciąży sprawy bardzo szybko wymykają się spod kontroli.

Usunięte z mieszkania koty i kocięta są ostatecznie oferowane do trwałej adopcji. Można złożyć podanie przez internet - TUTAJ.

WIęcej - TUTAJ.