Celebrujemy narodziny księcia!

Lokalnie Series Top News maj 7, 2019 at 6:00 am

aanarodziny

Poniedziałkowe narodziny dziecka w rodzinie królewskiej zostało uczczone w Toronto poprzez specjalne oświetlenie CN Tower.

Wieża została oświetlona na purpurowo w poniedziałkowy wieczór z okazji przyjścia na świat synka księcia Harry’ego i Meghan Markle.

- Jestem w siódmym niebie – mówił książę Harry po tym, jak jego żona Meghan urodziła chłopca.

Noworodek, który nie ma jeszcze imienia jest pierwszym dzieckiem księcia i księżnej Sussex i jest ósmym prawnukiem królowej Elżbiety II. Chłopiec jest siódmy w kolejce do tronu.

aanarodziny2

Nie pierwszy raz CN Tower rozbłyska z powodu narodzin dziecka w rodzinie królewskiej. W 2013 roku, aby uczcić narodziny księcia Jerzego, pierwszego dziecka księcia Williama i Kate, księżnej Cambridge wieża oświetlona była na niebiesko.

Również wodospad Niagara był „królewsko” oświetlony na niebiesko w poniedziałkowy wieczór z okazji narodzin dziecka.

Iluminacje wodospadu Niagara są zatwierdzane i koordynowane przez Niagara Falls Illumination Board, który od 1925 roku odpowiada za oświetlenie wodospadu. Tradycyjnie Niagara przybiera kolor niebieski w przypadku narodzin chłopca i różowy, jeśli w rodzinie królewskiej urodzi się dziewczynka. Tak było w poprzednich latach, kiedy postanowiono uczcić narodziny księcia Jerzego w 2013 r., księżniczki Charlotte w 2015 r. i księcia Louisa w 2018 r.