Ford tnie dotacje gdzie tylko się da

Lokalnie Top News maj 8, 2019 at 10:00 am

aaturysta2

Rząd Ontario obciął wszystkie prowincyjne fundusze na promocję turystyki dla Toronto i Ottawy w wysokości 13 milionów dolarów.

Pracownicy Tourism Toronto poinformowali, że rząd powiedział im w niedawnej rozmowie telefonicznej, że 9,5 miliona dolarów z funduszy prowincyjnych będzie całkowicie wycofane.

- To około jednej czwartej budżetu na promocję Toronto, który sięgał prawie 40 milionów dolarów – powiedział wiceprezes wykonawczy Tourism Toronto, Andrew Weir – Będzie to miało rzeczywiste implikacje. Zastanawiamy się teraz, na jakich rynkach nie możemy już promować Toronto i jakich głównych konwencji i wydarzeń nie możemy już organizować w mieście.

Według urzędników Tourism Toronto w zeszłym roku turystyka w Toronto wygenerowała około 9 miliardów dolarów w wydatkach bezpośrednich.

Burmistrz Toronto John Tory powiedział, że w zeszłym roku odwiedziło miasto 44 miliony ludzi, aby wydać swoje pieniądze. Zaznaczył, że prowincja otrzymuje wpływy z podatków.

- Nie dostajemy z tego ani centa – powiedział Tory – Prowincja jest beneficjentem, a mimo to obcięła ogromną sumę pieniędzy dla Toronto i Ottawy, dwóch największych centrów turystycznych w prowincji i po prostu zabrała je. Myślę, że to jest zła decyzja dla Ontario.

Rzecznik ministra turystyki, kultury i sportu nie zareagował natychmiast na prośbę o komentarz, ale powiedział wcześniej, że nowa strategia turystyczna rządu zostanie wprowadzona w najbliższych miesiącach.

„Podejmujemy rzeczywiste działania w celu wzmocnienia sektora turystycznego w Ontario i zapewnimy opłacalność naszych inwestycji turystycznych, abyśmy mogli zrobić to, co jest właściwe dla mieszkańców Ontario” – napisał Brett Weltman.

Eliminacja dotacji odbywa się przy wielu innych cięciach w finansowaniu gmin, w tym w zakresie zdrowia publicznego, opieki nad dziećmi, zarządzania powodzią i usług bibliotecznych.