Stare karty OHIP odchodzą do lamusa

Lokalnie Series Top News maj 9, 2019 at 4:02 pm
W obiegu jest nadal 400 tysięcy starych kart OHIP.

W obiegu jest nadal 400 tysięcy starych kart OHIP.

Wymiana kart OHIP na nowe ze zdjęciem ubezpieczonego miała trwać najwyżej trzy lata. Minęło dwadzieścia pięć lat i stare, czerwono-białe karty wciąż są w obiegu. Wygląda na to, że już niedługo.

Rząd Ontario chce ustalić ostateczną datę całkowitej wymiany wszystkich kart, po której stare karty zdrowia zostaną anulowane.

Określona data nie została jeszcze ustalona, ​​ale minister zdrowia Ontario, Christine Elliott zapewnia, że nie stanie się to z dnia na dzień.

- Niektórzy ludzie wciąż trzymają się swoich kart, ponieważ nikt nie wymagał od nich dokonania konwersji. Odpowiedzialność za pieniądze podatników wymaga doprowadzenia tego procesu do końca – powiedziała minister.

Decyzję o wprowadzeniu kart ubezpieczenia zdrowotnego OHIP ze zdjęciem podjął rząd Boba Rae pod koniec 1994 roku ze względu na liczne nadużycia związane z użyciem ubezpieczenia OHIP przez osoby nieuprawnione.

aakarta4

- Dwadzieścia pięć lat później w obiegu jest nadal 400 tysięcy starych kart, co stanowi około trzech procent wszystkich kart zdrowia w Ontario – powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia.

W ubiegłym roku ServiceOntario wysłało około 27 tysięcy ostatecznych powiadomień, w których postawiono adresatom wymaganie, aby przeszli na fotograficzną kartę zdrowia, w przeciwnym razie ich ubezpieczenie zostanie zawieszone.

- Tym razem myślę, że musimy wysyłać powiadomienia z konkretnymi terminami, na które jestem pewna, że ludzie będą reagować – powiedziała Elliott.

Kiedy decydowano się na wymianę kart, gdy wszyscy byli wyposażeni w karty czerwono-białe dokonywano oszustw na ubezpieczeniu na 65 milionów dolarów rocznie. W obiegu było około 300 tysięcy więcej kart zdrowia niż było mieszkańców w Ontario – stwierdził audytor.

W latach przed wprowadzeniem kart OHIP ze zdjęciem, urzędnicy służby zdrowia odkryli, że niektóre karty wpadły w ręce Amerykanów, a oszukańcze użycie jest najbardziej rozpowszechnione w społecznościach amerykańskich stanów graniczących z Ontario.

aakarta

Wskaźnik konwersji na karty zdrowia ze zdjęciem gwałtownie spadł – o około 45 procent – gdy agencja ServiceOntario przejęła odpowiedzialność za to od Ministerstwa Zdrowia w 2008 roku.

W 2013 roku liberalny rząd ogłosił w swoim budżecie, że zainwestuje 15 milionów dolarów w ciągu trzech lat w celu przyspieszenia konwersji i zakończenia wymiany wszystkich kart do 2018 roku.

W tym czasie, około 800 tysięcy ludzi, którzy nadal mieli czerwono-białe karty miało nieaktualne adresy a 144 tysiące nie miało żadnego przypisanego do swojej karty adresu, co oznacza, że nie było sposobu, aby ustalić, czy posiadacz karty jest mieszkańcem Ontario.