Zagapił się i stracił powietrzne oszczędności całego życia

Lokalnie Top News maj 10, 2019 at 10:00 am

aaairmiles4

Pewien mieszkaniec Toronto mówi, że „jest wściekły” po utracie tysięcy darmowych mil podróży samolotami, które oszczędzał na emeryturę.

Chris French powiedział, że całe życie regularnie latał służbowo i prywatnie po całym świecie dzięki czemu mógł zbierać kolejne mile bezpłatnych przelotów na swoim koncie w ramach klubu Airplane. W sumie uzbierała mu się ogromna liczba 370 tysięcy mil w powietrzu, czyli 600 tysięcy kilometrów. Za to mógłby 15 razy okrążyć Ziemię.

- Miałem nadzieję, że zaoszczędzę te tysiące mil i wykorzystam je na emeryturze – mówi.

Chris French

Chris French

French chciał zrobić rezerwację na swoją pierwszą darmową podróż w tym roku, ale kiedy sprawdził swoje konto na Airplane, zobaczył, że wszystkie zaoszczędzone przez tyle lat mile zniknęły.

- Spóźniłem się z terminem rezerwacji o dwa tygodnie – mówi z żalem – Wściekłem się. Pomyślałem, że cały czas oszczędzałem te mile, a teraz już ich nie ma.

Rzecznik Airplane powiedział, że warunki korzystania z darmowych kilometrów zakładają, że każdy członek „klubu” w przeciągu 12 miesięcy musi „zarabiać” swoje mile w powietrzu lub w jakiś sposób je wykorzystywać. Jeżeli pauza w aktywności członka przekroczy ten okres ryzykuje on utratę wszystkich zgromadzonych wcześniej punktów (mil w powietrzu).

- Członkowie muszą mieć co najmniej jedną kwalifikującą się działalność w roku, zarabiając lub wykorzystując swoje mile (odkupienie, darowizna, dzielenie się lub przekazywanie), aby ich konto było aktywne – powiedział rzecznik.

Firma wskazała, że istnieją zabezpieczenia, które pomagają członkom nie przegapić tego terminu. Powiadomienia są wysyłane po sześciu miesiącach braku aktywności na koncie i od 10 do 12 tygodni przed wygaśnięciem terminu.

French nie przypomina sobie, by otrzymał wiadomość e-mailową i miał nadzieję, że firma zrobi dla niego wyjątek, ponieważ jest członkiem od 35 lat, ale Airoplane trzyma się swojej polityki.

- Powiedzieli, że nie mogą mi pomóc – powiedział French.

Istnieje możliwość wykupienia tych tysięcy zaoszczędzonych mil w powietrzu, ale pan French twierdzi, że kosztowałoby go to około 3700 dolarów, a on nie jest na taki wydatek przygotowany.