O krok od tragedii

Lokalnie Top News maj 11, 2019 at 10:00 am

aasamolot2

Pięć osób przewieziono do szpitala z drobnymi obrażeniami ciała po tym, jak samolot Air Canada Express zderzył się z ciężarówką- cysterną na lotnisku Pearsona.

Kolizja nastąpiła, gdy samolot Dash 8 kołował do lotniskowej samolotowej śluzy około godziny 1:45.

Rzeczniczka linii lotniczej, Debra Williams, poinformowała media, że samolot „zatrzymał się” po zderzeniu i „załoga szybko ewakuowała pasażerów”.

Willisms stwierdziła, że trzech członków załogi samolotu i dwóch pasażerów zostało przewiezionych do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Wszyscy z wyjątkiem jednej osoby zostali zwolnieni do domów.

- Naszą główną troską było bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów i załogi – powiedziała Debra Williams.

Policja regionu Peel poinformowała, że kierowca ciężarówki z paliwem lotniczym został oskarżony o niebezpieczną jazdę.

W komunikacie opublikowanym na Twitterze w piątek rano, kierownictwo Pearson International Airport poinformowało, że samolot i pojazd zostały usunięte z płyty lotniska bez żadnego wpływu na inne operacje lotnicze.

Doniesienia sugerowały, że samolot doznał znacznych uszkodzeń „nosa” i śmigła, chociaż zakres uszkodzeń nie jest jeszcze całkowicie przebadany.

Rada Bezpieczeństwa Transportu wysłała w piątek zespół ekspertów na lotnisko, aby dogłębnie zbadali incydent.

Znawcy lotnictwa twierdzą, że los dla pasażerów, załogi samolotu i kierowcy był bardzo łaskawy. Takie zderzenie mogło skutkować wielką tragedią.