Remontowa gorączka w Toronto

Lokalnie Top News maj 14, 2019 at 10:03 am

aaremont2

Zdaniem władz miasta mieszkańcy Toronto powinni być gotowi tego lata na „najbardziej pracowity” sezon remontowo-budowlany w historii stolicy Ontario.

W poniedziałek burmistrz Toronto John Tory ogłosił rozpoczęcie sezonu budowlanego w 2019 roku mówiąc, że planowane są projekty warte ponad miliard dolarów.

- Przyspieszamy wykonanie tak wielu prac, jak tylko możemy. To będzie najbardziej pracowite lato na naszych ulicach i w naszych dzielnicach. Myślę, że ludzie zrozumieją (niedogodności z tym związane), bo podjęcie tych prac jest konieczne w celu zbudowania lepszego Toronto – powiedział Tory na konferencji prasowej – Ważne jest, aby pamiętać, że każdy z nas korzysta z naszej sieci drogowej, każdy z nas korzysta z infrastruktury wodnej. Każda osoba, każda firma. Każdy.

Miasto wyda około 590 milionów dolarów na roboty drogowe i infrastrukturę transportową, co oznacza, że ​​ponad 600 ulic w Toronto będzie w trakcie przebudowy przez cały sezon. Dodatkowe 480 milionów zostanie wydane na infrastrukturę wodną, ​​która obejmuje prace nad wodociągami, kanalizacją, ochroną przeciwpowodziową piwnic i systemami odprowadzającymi wodą deszczową.

Radny miejski James Pasternak powiedział, że miasto zdaje sobie sprawę, że projekty te „będą brudne i pod wieloma względami uciążliwe” dla mieszkańców, ale prosi, by torontończycy znaleźli w sobie cierpliwość dla załóg, dopóki nie skończą one swojej pracy.

- Podobnie jak w wielu miastach na całym świecie, Toronto doświadczyło ekstremalnych zjawisk pogodowych, które spowodowały zalanie ulic i piwnic oraz uszkodziły infrastrukturę, co spowodowało konieczność wykonania napraw – powiedział Pasternak – To jest ważna praca, którą trzeba zrobić. Lokalni mieszkańcy będą czerpać ogromne korzyści z tych projektów po ich ukończeniu – powiedział Pasternak.

Aby przyspieszyć projekty i zminimalizować zatłoczenie ruchu, miasto przedłuży godziny pracy dla kluczowych projektów. 63 projekty będą działać w wydłużonych godzinach, w tym w nocy i 24/7.

Naprawy o których mowa nie obejmują projektów obywatelskich ani napraw planowanych przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, władze komunikacji miejskiej lub deweloperów.

- Ta praca musi zostać wykonana i nie należy jej odkładać – powiedział burmistrz Tory – Chociaż nikt nie chce, aby plac budowy znajdował się tuż za progiem jego domu lub remonty powodowały opóźnienia w codziennych dojazdach do pracy, to musimy pamiętać, że są to kluczowe prace, które muszą zostać wykonane i muszą trwać jakiś czas.

Oto niektóre z głównych prac, które miasto zaplanowało na ten rok:

 • Kipling Avenue, Bloor Street West i Dundas Street West, Six Points – przebudowa skrzyżowania;
 • Prace konserwacyjne na czterech wiaduktach na Don Valley Parkway, remont Don Mills Road, Spanbridge Road, Wynford Drive i wiaduktów na Lawrence Avenue;
 • Remont drogi ekspresowej Gardiner od Jarvis Street do Cherry Street – pierwsza faza;
 • Bloor Street West od Bathurst Street do Spadina Avenue – wymiana sieci wodociągowej, wymiana nawierzchni, budowa ścieżek rowerowych;
 • Richmond Street od York Street do Bathurst Street- wymiana sieci wodociągowej;
 • Jarvis Street od Dundas Street do Queen Street – wymiana nawierzchni (wznowienie od 2018 r.);
 • Queen Street East I Eastern Avenue – wymiana torów tramwajowych;
 • Birchmount Road od Eglinton Avenue East do Lawrence Avenue East – wymiana nawuerzchni ulicy;
 • Midland Avenue od Danforth Avenue do Lawrence Avenue East – przebudowa ulicy;
 • Old Weston Road od St. Clair Avenue West do Rowntree Avenue – wymiana nawierzchni;
 • Royal York od Dixon Road do Summitcrest Drive – wymiana nawierzchni;
 • York Mills Road od Leslie Street do Don Mills Road – wymiana nawierzchni;
 • Willowdale Avenue od Empress Avenue do Finch Avenue – wymiana nawierzchni ulicy i instalacja ścieżek rowerowych;
 • Bayview Avenue nad zachodnią rzeką Don – remont mostu.