Szklany pociąg do podziwiania pięknych widoków

Kanada Series Top News maj 14, 2019 at 4:00 pm

Odwiedzając zachodnią Kanadę, w której znajduje się chociażby Park Narodowy Banff, ważne są widoki. Teraz, dzięki projektowi szwajcarskiej firmy, można na bieżąco śledzić zmieniające się kanadyjskie krajobrazy i robić zdjęcia. Podróż takim pociągiem to z pewnością niezapomniane przeżycie.

GoldLeaf to nietypowe wagony kolejowe, które już kursują w Kanadzie. Czym się wyróżniają? Mają szklaną kopułę. To szczególnie ważne, ponieważ trasa pociągów przebiega przez pasma górskie, które uznawane są za jeden z najbardziej malowniczych regionów na świecie.

zz szklany

Podróżni nie tylko mogą na bieżąco śledzić zmieniające się krajobrazy, ale także robić świetne zdjęcia. Poza szklana kopułą linia wyróżnia się również wysokim standardem. Pasażerowie GoldLeaf cieszyć się mogą gorącym, przygotowanym przez szefa kuchni śniadaniem i lunchem oraz popołudniowym winem i serami.

Szklane wagony zostały zaprojektowane i zbudowane przez szwajcarską firmę kolejową Stadler. Każdy z nich może pomieścić 72 osoby. Pasażerowie mogą zrelaksować się w rozkładanych i ogrzewanych fotelach.

Te wyjątkowe wagony oferuje swoim pasażerom kolej Rocky Mountaineer, która dołączyła do swojej floty cztery nowe wagony kolejowe, a kolejne trzy w 2020 r.

zz szklany2

Pierwsze cztery szklane wagony obsługują dwie popularne turystycznie trasy: między Vancouver a jeziorem Louise lub Parkiem Narodowym Banff i dwudniową wycieczkę między Vancouver a Jasper.

Więcej - TUTAJ.