Bomba w domu w Richmond Hill

Lokalnie Top News maj 15, 2019 at 10:00 am
Oskarżeni za pomocą łączy wideo stanęli przed sądem na pierwszym przesłuchaniu w poniedziałek 14 maja.

Oskarżeni za pomocą łączy wideo stanęli przed sądem na pierwszym przesłuchaniu w poniedziałek 14 maja.

Ojciec i syn stanęli przed sądem po tym, jak w zeszłym tygodniu w ich domu w Richmond Hill znaleziono niebezpieczne i wybuchowe materiały.

Policja regionu York poinformowała, że ​​9 maja wszczęto dochodzenie po otrzymaniu informacji o podejrzanym, który był badany przez amerykańską służbę celną i graniczną, a także Kanadyjską Agencję Służb Granicznych.

Funkcjonariusze przeprowadzili rewizję w rezydencji na Larratt Lane, w pobliżu Shaftsbury Avenue i Bathurst Street, w piątek. Policjanci na miejscu ​​znaleźli nieokreśloną ilość „niebezpiecznych, wybuchowych materiałów, a także detonatory”.

Na wszelki wypadek sąsiedzi zostali ewakuowani, a niebezpieczne materiały zostały usunięte przez policję prowincyjną i funkcjonariuszy regionu York.

aabomba

- Nasi oficerowie byli tam w piątek, a potem w weekend bezpiecznie usunęli te materiały – powiedziała const. Laura Nicolle z policji regionu York.

W związku z tym 13 maja zatrzymano dwóch podejrzanych. Są to mieszkańcy Richmond Hill – 18-letni Mahyar Mohammadiasl i 47-letni Reza Mohammadiasl. Zostali oskarżeni o posiadanie urządzenia wybuchowego.

Nicolle powiedziała, że podejrzani mieszkali w tej samej rezydencji w Richmond Hill.

Dochodzenie jest w toku, a każdy, kto zna podejrzanych lub może mieć informacje na ich temat jest proszony o skontaktowanie się ze śledczymi lub anonimowe skontaktowanie się z Crime Stoppers.

Minister bezpieczeństwa publicznego Ralph Goodale stwierdził w wypowiedzi dla CTV News, że aresztowani nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego.