Nakaz aresztowania dla zabójców z Rexdale

Lokalnie Top News maj 16, 2019 at 6:00 am
Od lewej do prawej: Michael Smith, Andrae Douse i Dayne Sitladeen. Wszyscy są poszukiwani za morderstwo pierwszego stopnia.

Od lewej do prawej: Michael Smith, Andrae Douse i Dayne Sitladeen. Wszyscy są poszukiwani za morderstwo pierwszego stopnia.

Policja wydała list gończy na całą Kanadę z nakazem aresztowania trzech mężczyzn w związku z strzelaniną w Rexdale, która skutkowała śmiercią 26-letniego mężczyzny na początku tego miesiąca.

Blain Gerrado Grindley został znaleziony z ranami postrzałowe wewnątrz kompleksu kamienic w pobliżu John Garland Blvd. i Humber College Blvd. 1 maja po południu.

26-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Jego śmierć była 22. zabójstwem w Toronto w 2019 roku.

Zamordowany Blain Grindley

Zamordowany Blain Grindley

W dniu zabójstwa śledczy ​​zastanawiali się, czy nie doszło do kłótni przed wezwaniem policji do budynku z powodu „nieznanych problemów”.

Det. Steve Henkel odmówił Ujawnienia serii wydarzeń, które poprzedziły zabójstwo, gdy funkcjonariusze znaleźli „nie reagującego” Grindleya w jego mieszkaniu.

- Dokładna lokalizacja ofiary w jego lokalu, w którym został zastrzelony jest częścią naszego śledztwa, nie można jej ujawnić – powiedział podczas konferencji prasowej.

Detektyw z wydziału zabójstw pozostawał względnie milczący w wielu szczegółach dotyczących śledztwa, ale powiedział, że śledczy zawęzili podejrzenia do trzech mężczyzn uważanych za zamieszanych w morderstwo.

W czwartek rano wydano nakaz aresztowania na terenie w całej Kanady dla 29-letniego Michaela Smitha z Brampton, 21-letniego Andraesa Douse’a z Mississaugi i 27-letniego Dayne Sitladeena z Mississaugi w związku z oskarżeniem o popełnienie morderstwa pierwszego stopnia.

- Wszystkie trzy osoby należy uznać za uzbrojone i niebezpieczne – powiedział Henkel.

- W związku z wydaniem (listu gończego – przyp. red.) chciałbym zdecydowanie ostrzec każdego, kto może rozważać zapewnienie jakiejkolwiek formy pomocy czy kryjówki tym mężczyznom. Osoby te mogą podlegać zarzutom karnym.