Czy Asia Bibi jest bezpieczna?

Kanada Top News maj 17, 2019 at 4:00 pm
Asia Bibi na konferencji prasowej po jej aresztowaniu (2010 r.)

Asia Bibi na konferencji prasowej po jej aresztowaniu (2010 r.)

Bojownik islamski opublikował film, w którym twierdzi, że przyjechał do Kanady zabić Asię Bibi. Chrześcijanka uwolniona z pakistańskiego więzienia, była skazana na karę śmierci za rzekome „bluźnierstwo”. Teraz okazuje się, że także w państwie, które udzieliło jej azylu nie może czuć się bezpieczna.

Po dziesięcioletnich cierpieniach w więzieniu w rodzinnym Pakistanie, chrześcijanka Asia Bibi nawet na uchodźstwie w Kanadzie nie może spać spokojnie.

Kobieta była sądzona za napicie się wody ze studni dla muzułmanów. Została skazana na karę śmierci, której nie wykonano dzięki olbrzymiej fali protestów na całym świecie i ostatecznym uniewinnieniu przez Sąd Najwyższy.

Po odmówieniu jej prawa do azylu przez Wielką Brytanię i inne kraje europejskie, na udzielenie schronienia zdecydowała się Kanada, która umieściła Pakistankę w utajnionym miejscu wraz z mężem i dziećmi.

 zz asia1Okazuje się, że ucieczka za ocean nie daje pełnego bezpieczeństwa chrześcijańskiej kobiecie.

Media poinformowały o pojawieniu się w internecie filmu, na którym muzułmanin grozi śmiercią Asi Bibi. Mężczyzna, opisywany na portalu „Crux” jako bojownik muzułmański, zapowiada zabicie Asi Bibi, ponieważ jej wyzwolenie i pozwolenie na jej wyjazd z Pakistanu uznał on za „obrazę islamu”.

Za zwolnienie Asi Bibi z więzienia bojownik wini „żydowski rząd i wrogów islamu”. Media piszą ponadto o fali gróźb wysyłanych do kościołów w Pakistanie po uwolnieniu Asi Bibi. Według Wilsona Chowdhry z organizacji pomagającej prześladowanym chrześcijanom, tworzy się sieć zradykalizowanych muzułmanów, którzy mogą podjąć próby ataku nie tylko na Asię Bibi i jej rodzinę, ale także na kościoły.

Prawdopodobieństwo ataków zwiększają wcześniejsze tragedie. Ekstremiści zamordowali bowiem już dwóch polityków, którzy bronili Asi Bibi.

Ofiarami islamistów stali się już: gubernator prowincji Pendżab – Salmaan Taseer i minister spraw mniejszości – Shahbaz Bhatti, katolik, którzy zostali zamordowani w 2011 roku (w 2016 roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny Shahbaza Bhattiego).

Więcej - TUTAJ.