Drugie Regaty o Puchar Niepodległej 2019

Polacy w Kanadzie Top News maj 19, 2019 at 4:00 pm

Screen Shot 2019-05-13 at 14.30.3422 czerwca 2019 roku w HMCS York – Royal Canadian Navy Reserve Division w Toronto odbędą się drugie Regaty o Puchar Niepodległej (2nd Polish Independence Regatta). 

Nasze regaty są wielkim świętem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę suwerenności w 1918 roku. Nasze drugie Regaty są częścią ubiegłorocznych obchodów 100. lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i stanowią część oficjalnego programu.

Po raz drugi chcemy rywalizować pod biało-czerwoną  flagą i promować idee, które przyświecały naszym ofiarnym i wytrwałym przodkom. Przez organizacje naszych regat chcemy przekazywać nowym generacjom Polaków w Kanadzie przywiązanie do ojczystego języka, kultury i wartości narodowych. Jesteśmy przekonani, że zapoczątkowana w ubiegłym roku tradycja dorocznych Regat o Puchar Niepodległej dostarczy nam kolejnej  i równie wspaniałej możliwości do promocji Polski w Kanadzie.

W tym roku Regaty o Puchar Niepodległej są organizowane przez Polsko-Kanadyjski Klub Jachtowy “Biały Żagiel” w Toronto. W ramach współpracy w organizacji regat uczestniczą również członkowie Polsko-Kanadyjskiego Klubu Jachtowego “Zawisza Czarny” z Hamilton.

zz regatyW organizowanych przez nasz klub tegorocznych regatach będziemy współzawodniczyć o Puchar Ambasadora, Puchar dr. Pietraszka i Puchar Niepodległej.

Regatom patronuje tak jak w ubiegłym roku, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto.

Wydarzenie zgromadzi członków polonijnych klubów żeglarskich i sympatyków żeglarstwa z całej prowincji Ontario.

Do uczestnictwa w naszych regatach zostali również zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz, inne organizacje polonijne oraz media. Nasze uroczystości uświetni występ HMCS York Jazz Band i “White Sail” Band.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w dotarciu z informacją o wydarzeniu do Państwa czytelników, widzów, słuchaczy.

Miejsce i czas regat: 

9.00 AM – 11.00 PM at HMCS York

Royal Canadian Navy Reserve Division

659 Lake Shore Blvd W, Toronto, ON M5V 1A7

Więcej informacji: www.whitesail.ca

Facebook: polsko-kanadyjski jacht klub biały żagiel

e-mail: jacht2014@gmail.com

tel: 416-427-1527.