Wandale niszczą kościół

Lokalnie Top News maj 20, 2019 at 10:00 am

aakosciol2

Zabytkowy „Czarny Kościół” w centrum Toronto po raz trzeci w przeciągu miesiąca został zaatakowany przez wandali.

Pierwszy incydent w Kościele Baptystów w pobliżu Dundas i Spadina wydarzył się 25 kwietnia, kiedy to rzucono kamieniem w pojazd zaparkowany na kościelnym parkingu rozbijając okno. Drugi miał miejsce 9 maja, kiedy kamieniem uszkodzono cyfrowy ekran przed kościołem. Ostatni incydent miał miejsce w piątek, kiedy w okno kościoła rzucono cegłę niszcząc witraże.

aakosciol- Nie wierzę, że to przypadek – mówi główny pastor Wendell Gibbs – Może to być jedna osoba, która mści się z takiego lub innego powodu, albo grupa osób uprzedzona do religii.

W niedzielę rano pastor opowiedział wiernym co się stało, o uszkodzeniu budynku kościoła, dodając, że została powiadomiona policja.

Śledczy twierdzą, że nie jest jasne, kto stoi za tymi atakami lub czy są one ze sobą połączone.

Kościół dokonał już napraw oznakowania na zewnątrz, ale wymiana witraży, które zostały zainstalowane w 1955 roku, będzie poważnym wyzwaniem.

- Będziemy musieli znaleźć firmę, która będzie w stanie zrobić coś wystarczająco bliskiego – powiedział pastor Gibbs.

Kościół został założony w 1826 roku przez zbiegłych czarnoskórych niewolników, a budynek znajduje się na Huron Street od 65 lat. Wielu obecnych w ten weekend było członkami kościoła od dziesięcioleci.

Podczas niedzielnej sesji pastor Gibbs powiedział uczestnikom, aby nadal zachowywali wiarę i modlili się za osobę lub osoby stojące za tymi incydentami.

- Jesteśmy kościołem miłości i łaski – powiedział – Bóg przebacza i mamy nadzieję, że człowiek rozpozna swe złe czyny i zrozumie, że ​​nie ma takiej potrzeby.