Gwałtownie spada poparcie dla rządu Forda

Lokalnie Top News maj 22, 2019 at 6:00 am
Cięcia w funduszach na Toronto Public Health są główną przyczyną niechęci do rządu Douga Forda.

Cięcia w funduszach na Toronto Public Health są główną przyczyną niechęci do rządu Douga Forda.

Siedmiu na dziesięciu mieszkańców Toronto twierdzi, że raczej nie zagłosuje na Konserwatystów w następnych wyborach wskazuje najnowszy sondaż opinii publicznej.

Wszystko przez cięcia sięgające milionów dolarów z budżetu Toronto Public Health. Rząd Douga Forda ogłosił w zeszłym miesiącu, że zmniejszy on część budżetów agencji zdrowia publicznego powodując znaczną utratę funduszy lokalnych.

W Toronto prowincja zmieni finansowanie Toronto Health Health z 75 procent budżetu do 60 procent z mocą wsteczną od 1 kwietnia. Następnie zmniejszy swój udział w budżecie do 50 procent w kwietniu 2021 roku.

Pracownicy twierdzą, że zmiana formuły finansowania spowoduje, że Toronto Public Health straci 65 milionów dolarów w budżecie na 2019 r. i 86 milionów w 2020 r. Niedobór ten wzrośnie następnie do 107,6 milionów w 2022 roku.

Sondaż środowiskowy, który został zlecony przez CUPE Ontario i CUPE Local 79, ujawnia, że 73 procent respondentów w Toronto zdecydowanie sprzeciwia się polityce rządu Douga Forda i 13 procent jest „trochę” niezadowolonych z cięć w finansowaniu zdrowia publicznego.

Krokom podjętym przez rząd Torysów najczęściej sprzeciwiały się kobiety. Około 77 procent stwierdziło, że zdecydowanie nie akceptuje cięć w porównaniu z 64 procentami mężczyzn.

Ankieta wykazała również, że cięcia w opiece zdrowotnej były decydującym czynnikiem w decyzjach wyborców. Tylko 11 procent respondentów stwierdziło, że cięcia nie będą miały wpływu na decyzję na kogo zagłosują.

W całej prowincji Ontario około 69 procent mieszkańców stwierdziło, że nie zagłosują na Konserwatystów w następnych wyborach. Wśród nich 38 procent przyznało, które oddały głosowanie na partię w 2018 roku.

Sondaż przeprowadzono metodą ankiety telefonicznej przeprowadzonej wśród 1332 mieszkańców Ontario. Margines błędu statystycznego oceniany jest na 2,7 punktu procentowego.