Wodolotem z centrum Toronto do Etobicoke

Lokalnie Top News maj 22, 2019 at 10:00 am
Prom ma połączyć  Humber Bay Shores w Etobicoke z centrum Toronto.

Prom ma połączyć Humber Bay Shores w Etobicoke z centrum Toronto.

Prywatna firma chce uruchomić taksówkę wodną, która w godzinach szczytu przewoziłaby z Humber Bay Shores w Etobicoke do centrum Toronto.

Istotą tej propozycji jest uruchomienie 200-osobowego katamaranu elektrycznego, zwanego Imperium Otterman, który drogą wodną przewoziłby ludzi z Etobicoke do doków u podstawy Yonge Street między 7 a 9 rano i 16:30 a 18:00 w ciągu tygodnia.

Firma, która nazwała się The Otter Guy twierdzi, że to na razie tylko propozycja i nie kupi dużej łodzi, dopóki nie przetestuje całego projektu i nie zbada zainteresowania ewentualnych pasażerów takim sposobem przemieszczania się. Proponowana opłata ma wynosić 10 dolarów za przejazd.

- To droższe niż TTC, ale nadal jest o wiele tańsze niż przejazd samochodem do centrum miasta i parkowanie – mówi Alex Nosal, dyrektor generalny The Otter Guy Inc – A jest to usługa najwyższej jakości. Podróż będzie komfortowa. Będziemy mieli Wi-Fi, klimatyzację, łazienki. Ludzie nie będą musieli martwić się o ruch uliczny, korki i związane z nimi opóźnienia. Cała podróż będzie trwała 30 minut.

aaprom

Aby to się stało, prywatna firma potrzebuje dwóch rzeczy od miasta: zgody na dokowanie w Humber Bay i długoterminowej dzierżawy miejsca na nabrzeżu.

- Zanim zaczniemy, będziemy musieli upewnić się, że inwestycja się opłaci – mówi Nosal.

Otter Guy chciałoby, aby miasto zainstalowało toalety w dokach Humber Bay. Poza tym Toronto nie poniosłoby żadnych dodatkowych kosztów.

Rzecznik Toronto napisał w oświadczeniu, że miasto do tej pory „nie otrzymało oficjalnej propozycji ani nie rozmawiało” z The Otter Guy.

Publiczne spotkanie jest zaplanowane na czwartek, 30 maja na 2282 Lakeshore Blvd. W.

aaprom3

Podczas gdy firma twierdzi, że jej usługa „nie będzie tak naprawdę konkurować” z komunikacją publiczną, to z pewnością sama wieść o zamiarze wprowadzenia takiego serwisu zmotywowało kierownictwo TTC do działania.

TTC w zeszłym roku wprowadziła pierwszy tego rodzaju ekspresowy autobus z Humber Bay Shores do stacji Mimico GO.

Rizwan Birk mieszka w okolicy i mówi, że jeżeli taka powstanie będzie korzystał z usługi promowej, szczególnie latem.

- Kto chce jechać, gdy jego duży ruch i stać przygnębiony w korkach? – pyta i dodaje: – Myślę, że prom byłby naprawdę miłym rozwiązaniem.

Anna Piotrowski właśnie przeprowadziła się z Oakville do Etobicoke i mówi, że ruch jest „piekielny o każdej porze dnia”.

Przyznaje, że tramwaj jeżdżący po Queen Street jest „całkiem wygodny”, ale jazda i czas przejazdu zależy od ruchu ulicznego. Dlatego uważa, że ​​prom będzie „naprawdę korzystny”.

Mieszkaniec Etobicoke Marco Iannizzi uważa to za „świetny pomysł”. Ma jednak obawy.

- To świetny pomysł, ale dostęp do miasta jest zły, ponieważ jest już zajęty. Nie mam pojęcia, jakie są plany i jak będzie wyglądało parkowanie – mówi.

To nie pierwszy raz, kiedy propozycja The Otter Guy’s wzbudziła reakcję w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na stronie Humber Bay Shores na Facebooku.

Tego samego rodzaju pomysł zgłoszono w mediach latem ubiegłego roku, a firma reklamowała 15-dolarową opłatę za jazdę na istniejących łodziach elektrycznych o pojemności 49 pasażerów.

aaprom4

Otter Guy Inc., który reklamuje się jako największa firma taksówek wodnych w Kanadzie, od ośmiu lat ma swoje miejsce u podstawy Yonge Street na co dzień obsługując trasę z centrum miasta na wyspę Ward.

Jeśli kierownictwu The Otter Guy powiodą się negocjacje z miastem i spełnić wymagania leasingowe, to jest nadzieja, że połączenie promowe będzie działać w godzinach szczytu pod koniec tego sezonu, a najpóźniej na początku następnego.