Nowe trasy WestJet, do oferty dołączają Hawaje i Londyn

Rynek Top News maj 24, 2019 at 12:30 pm

zz westjet44Kanadyjskie linie lotnicze WestJet przedstawiły najnowszą ofertę połączeń obsługiwanych przez boeingi 787 dreamliner. 

Od 31 października przewoźnik rozpocznie m. in. loty na trasie z Calgary do Kahului na wyspie Maui na Hawajach. Ogłoszenie tej wiadomości zbiegło się z odbiorem nowych dreamlinerów.

Nowe połączenie na Hawaje będzie wykonywane pięć razy tygodniowo i wzmocni obecność przewoźnika na wyspach tego archipelagu tworząc duet z lotami z Vancouver do Kahului, które obsługują boeingi 737.

WestJet planuje też zwiększenie częstotliwości wykonywania lotów do Londynu. Przewoźnik uczyni to poprzez dodanie do oferty dodatkowych rotacji pomiędzy Calgary i angielską stolicą (wzrost do czterech tygodniowo), a także poprzez wprowadzenie do siatki nowego połączenia z Toronto. Boeingi 787 polecą na tej trasie codziennie od 29 października.

WestJet to drugi największy przewoźnik w Kanadzie, plasujący się zaraz za Air Canada. Choć do tej pory oferowały one niskokosztowe podróże lotnicze to obecnie na pokładach boeingów 787 dostępna jest także klasa biznes. Przy wykorzystaniu dreamlinerów WestJet obsługuje na razie trasę z Calgary do Londynu. Dzięki oferowaniu klasy biznes WestJet może konkurować z British Airways.

zz westjet2

Walka o rynek połączeń na linii Kanada – Londyn będzie zaciekła, ponieważ brytyjski przewoźnik planuje pod koniec roku wprowadzenie na pokładach airbusów A350 latających do Kanady nowego standardu kabiny klasy biznes. Pomimo to WestJet liczy na zachowanie przewagi cenowej, a ponadto zamierza mierzyć się nie tylko z British Airways, ale też innymi czołowymi graczami. Boeingi 787 dreamliner kanadyjskiego przewoźnika oferują w klasie biznes 16 miejsc w czterech rzędach w układzie 1-2-1.

WIęcej - TUTAJ.