Rodak-filmowiec z Parkdale na prestiżowych festiwalach filmowych

Any Uncategorized Polacy w Kanadzie maj 29, 2019 at 6:14 pm

Dlaczego by nie zostać reżyserem w Los Angeles? Polak z Toronto Edward T.K. Krupka zrobił właśnie to. Po studiach filmowych wykonał krótką komedię „Se7en Dayz Till Payoff”, która została zaakceptowana na wielu światowych festiwalach.

Tom Krupka filmmaker Director

—„To było niewiarygodne, zaraz po ukończeniu reżyserii / kinematografii na UCLA dostałem się do kilku najlepszych festiwali, zastanawiając się, czy w ogóle ktokolwiek będzie chciał to zobaczyć” – mówi Krupka.
Chłopiec z Toronto był miłośnikiem filmu wcześniej niż umiał czytać. „Bardzo dobrze pamiętam, że jako dziecko uwielbiałem oglądać klasykę. Dramaty, thrillery, komedie… kochałem wszystkie komedie, a zwłaszcza absurdalne! „Uczyłem się oglądając stare filmy” – mówi. Tomek uczęszczał do kościoła św. Kazimierza na Roncesvalles -”było to wspaniałe doświadczenie” mówi.

- ”Uwielbiałem czytać książki i czytałem całe ich masy. Później zacząłem także pisać. Kochałem teatr. Tak więc zanurzałem się w czytaniu klasyki, słuchaniu i oglądaniu dawnych programów telewizyjnych”.
Następnie zaczął publikować swoje teksty w kilku gazetach jak The Sun i innych w Toronto i za granicą. „Pisałem skecze, kilka z nich przerodziło się w sztuki.”

W 2014 Krupka postanowił zrobić duży skok – zostać reżyserem. Przyjaciel wspomniał mu o UCLA. „Zawsze fascynowało mnie Los Angeles”. Zaakceptowano go bez trudu i ukończył studia z wyróżnieniem. Swoje nowo nabyte umiejętności przelał w twórczość i wszedł na rynek. „Wyreżyserowałem kilka filmów krótkometrażowych i spotów na YouTube. Mój festiwalowy film „Se7en Dayz” to dla mnie mini-komedia o tym, czym jest nasza kultura, i dokąd zmierza ” – stwierdza.

Co czeka Tomka w najbliższej przyszłości? „Se7en Dayz” zwróciło uwagę ludzi z Hulu, kilka firm zajmujących się grami video proponuje współpracę, pracuję nad zrobieniem małej serii z ‚Se7en Dayz’ a wraz z bratem Ryszardem mamy kilka projektów. Zobaczymy, co jeszcze czeka za horyzontem”, mówi rodak. (MB)

Se7enDayz Till Payoff-FILM_T_K_Krupka

 

 

Link do trailera filmu
https://vimeo.com/user99103696/review/339219621/135614f953

Tom Krupka filmmaker Director2

 

Tom Krupka filmmaker Director4

Tom Krupka filmmaker Director5

 

 

Tom Krupka-Bejsment_com