Zdjęcia myśliwych z Polski oburzyły ludzi

Polacy w Kanadzie Series Top News czer 1, 2019 at 4:00 pm

Screen Shot 2019-06-01 at 09.33.45Polscy myśliwi przybyli do Kanady, by tu urządzić polowanie na czarne niedźwiedzie. W mediach społecznościowych pochwalili się zdjęciami swoich “zdobyczy”…

Kontrowersyjne zdjęcia pojawiły się na fanpage’u Przemysława Malca. Jest on prezenterem internetowej telewizji Darz Bór skierowanej do miłośników łowiectwa. Wraz z innymi myśliwymi pojechał do Kanady, by tam zrobić materiał z polowania na czarne niedźwiedzie.

- Wyprawa do Kanady i polowanie na czarnego niedźwiedzia. Nowe doświadczenie i niezapomniana przygoda! – napisał na Facebooku Malec. – Pierwsze dwa dni polowania i… dwa Baribale! Niesamowite polowanie. Niby z zasiadki, niby spokojnie, ale adrenalina przy obecności niedźwiedzia, który przechodzi obok Ciebie kilka metrów jest wielka… Kanada zaskoczyła nas bardzo pozytywnie ! A jak wyglądało polowanie zobaczycie już niedługo w Darz Bór TV.

Myśliwi zabili dwa baribale, strzelając z ukrycia. Zdjęcia “zdobyczy” nie spodobały się wielu internautom. Niektóre były dosadne:

- Bydlaku wsadź sobie w zad te twoje ohydne mordercze łapy, mam nadzieję, że jak ci je sprawiedliwość porazi to zgnijesz w g….nie.

Screen Shot 2019-06-01 at 09.33.18- Karma sięgnie – powyzdychacie !!!

Komentarze zostały udostępnione m.in. na fanpage’u Ludzie Przeciw Myśliwym, gdzie napisano, że kilka tygodni przed polowaniem, na jedną z polan wykładano niedźwiedziom pożywienie, by przyzwyczaić je do tego miejsca.

Prezenter telewizji Darz Bór postanowił odpowiedzieć. W oświadczeniu powiedział m.in. że populacja czarnych niedźwiedzi jest wysoka i ich odstrzeliwanie jest kontrolowane przez władze Kanady.

Dodał, że “wszystkie części upolowanych niedźwiedzi zostaną zagospodarowane” i część mięsa zwierząt zostanie przez myśliwych zjedzona.

Screen Shot 2019-06-01 at 09.34.15 Screen Shot 2019-06-01 at 09.35.07