Cenzura kanadyjskiego Internetu nadciąga

Kanada Series Top News czer 5, 2019 at 3:30 pm

zz Trudeau1Karta cyfrowa, którą zamierza wprowadzić w Kanadzie premier Justin Trudeau ma być rodzajem „wytycznych” do wprowadzania przepisów, które wyznaczą „zakresu odpowiedzialności platform cyfrowych” za publikowane w nich treści.

Trudeau nie ukrywa, że kolejnym krokiem będą nie tylko nowe przepisy, ale też ich egzekucja i konkretne kary za tychże przepisów łamanie. Będzie to rodzaj cenzury internetu wprowadzanej przez rząd liberalny, choć oficjalnie zapewnia, że “wolność wypowiedzi to jedna z fundamentalnych wartości demokratycznych”.

Minister instytucji demokratycznych Karina Gould, ogłosiła dodatkowo, że udało jej się przekonać firmy high-tech do cenzurowania Internetu w nadchodzących wyborach politycznych. Oficjalnie chodzi o „deklaracje” dla „uczciwości wyborczej”, może to jednak być w istocie cenzura wprowadzana jest pod pozorem walki z rzekomą dezinformacją.

Premier Trudeau i szef Facebooka Zuckerberg podczas spotkania na temat “prywatności w sieci”. Zuckerberg już raz dopomógł Justinowi Trudeau w wygranych wyborach w roku 2015, a ponadto usuwa konserwatywne poglądy z Facebooka.

Premier Trudeau i szef Facebooka Zuckerberg podczas spotkania na temat “prywatności w sieci”..

Opozycja uważa, że jest to sposób na rozgrywanie interesów politycznych, oraz że mediach tradycyjnych Trudeau już sobie bowiem zapewnił poparcie przekazując ponad pół miliarda dolarów publicznych pieniędzy na „ratowanie wybranych tytułów”.

Więcej – TUTAJ i TUTAJ.