Dreamliner uziemiony w Toronto przed swoim drugim lotem

Polacy w Kanadzie Series Top News czer 7, 2019 at 12:05 pm

Screen Shot 2019-06-07 at 11.36.37Boeing 787-9 dreamliner należący do Polskich Linii Lotniczych z powodu usterki nie wyleciał wczoraj wieczorem z Toronto. To miał być dopiero drugi lot tej maszyny. Do Warszawy wróci w sobotę.

Dreamliner LOT-u miał wystartować z Toronto do Warszawy około 22:00.

“Po dwóch godzinach oczekiwania w samolocie i podkołowaniu na pas, maszyna zawróciła z powodu usterki. Pasażerowie dostali informację, że to nowy samolot, który miał odbyć swój pierwszy lot” – poinformowała internautka, której mąż utknął na lotnisku Pearsona.

Samolotem miało lecieć 260 pasażerów.

- Piloci boeinga 787-9 dreamliner tuż pod odkołowaniu z miejsca postojowego stwierdzili usterkę mechanizmu sterującego przednią golenią podwozia. Choć usterka ta nie ma wpływu na przebieg lotu jej naprawa jest wymagana, by lot mógł się odbyć. W związku z tym zmuszeni zostaliśmy do odwołania rejsu z Toronto do Warszawy. Samolot jest obecnie naprawiany – powiedział Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u.

Jak dodał, jeszcze dziś uszkodzona część zostanie wymieniona, po czym samolot wyleci do Warszawy. Maszyna ma dotrzeć na Lotnisko Chopina w sobotę przed godziną 9.

- Pierwszy rejs samolot odbył z Warszawy do Toronto, z Toronto do Warszawy będzie drugi. Pasażerom zmieniono bilety na inne rejsy, w większości na nasze kolejne połączenia – przekazał Kubicki.