Zamiast elektrowni – osiedle mieszkaniowe

Lokalnie Series Top News czer 12, 2019 at 6:00 am

lakeview

Nad brzegiem jeziora Ontario, w Mississaudze powstanie nowe, duże osiedle mieszkaniowe.

Deweloperzy ujawnili jak będzie wyglądała Lakeview Village, wielomiliardowy projekt budowlany, który powstanie na 72 hektarowym gruncie pozostałym po likwidowanej elektrowni węglowej Lakeview Generating Station, na wschód od Port Credit.

Teren po zostały po elektrowini.

Teren po zostały po elektrowini.

Projekt powstania nowego osiedla jest rozciągnięty w czasie – osiedle ostateczny kształt osiągnie w przeciągu najbliższych 10 – 15 lat.

Plany obejmują powstanie spacerowych ścieżek dla pieszych i centrum kulturalnego. Projektanci zakładają, że większość mieszkań powstanie w zabudowie średniej i wyższej. Mieszkańcy będą mieli też dostęp do żeglarskiej przystani. Na osiedlu znajdzie się również duże centrum handlowe i usługowe.

Projektanci zakładają, że w sumie w Lakeview Village po zakończeniu budowy mieszkać będzie około 17 tysięcy osób w 8 tysiącach jednostek mieszkaniowych.

lakeview2

Odpowiedzialność za budowę biorze na siebie spółka kilku firm takich jak Lakeview Community Partners Limited, TACC Construction Limited, Greenpark Group, CCI Development Group, która ma doświadczenie w rozwoju terenów poprzemysłowych, Branthaven Homes i Argo Development Corporation. Na czele przedsięwzięcia stanie Fabio Mazzocco.

Fabio Mazzocco, prezes Lakeview Community Partners Ltd, i Brian Sutherland, dyrektor ds. rozwoju tej samej firmy

Fabio Mazzocco, prezes Lakeview Community Partners Ltd, i Brian Sutherland, dyrektor ds. rozwoju tej samej firmy