Kanada kontra Polska w siatkówce

Polacy w Kanadzie Top News czer 15, 2019 at 12:30 pm

Screen Shot 2019-06-15 at 10.21.40Pod koniec maja rozpoczęła się druga edycja Ligi Narodów siatkarzy. Polacy w dniach 14-16 czerwca rywalizują podczas turnieju w irańskiej Urmie. Przeciwnikami Polaków są drużyny Rosji, Iranu oraz jutro rano – Kanady.

W ubiegłym sezonie Liga Narodów odbyła się po raz pierwszy. Rozgrywki były atrakcyjne, a ich formuła zakłada, że każdy zespół rozegra 15 meczów, każdy z nich z innym przeciwnikiem. Dzięki temu uniknięto sytuacji sprzed kilku lat, gdy niektóre drużyny rywalizowały ze sobą po kilka razy.

Przed rokiem Polacy zajęli 6. miejsce w fazie zasadniczej Ligi Narodów. “Biało-czerwoni” wygrali 10 meczów i 5 przegrali. W Final Six, które zostało rozegrane w Lille, Polacy przegrali 1:3 z Rosją oraz 0:3 ze Stanami Zjednoczonymi i ostatecznie zajęli 5. miejsce.

W tegorocznej edycji siatkarze w ciągu pięciu tygodni występują w pięciu turniejach, podczas których każdy zespół rozegra 15 meczów. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 10-14 lipca w Chicago. Weźmie w nim udział pięć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej oraz Amerykanie jako gospodarz.

Narazie Kanadyjczycy zajmują szóste miejsce, bezpośrednio przed Polakami. We wcześniejszych spotkaniach w Mendozie kanadyjski zespół pokonała Argentynę 3:1, Portugalię 3:0 i przegrała z Bułgarią 1:3.

Rosjanie, po piątkowej wygranej nad Polską, w sobotę pokonali 3:1 Kanadyjczyków i awansowali na pozycję liderów całych rozgrywek.

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski

“Biało-czerwoni” mają już za sobą dwa turnieje. Wygrali cztery z siedmiu spotkań i z dorobkiem 11 punktów zajmują 7. miejsce w tabeli Ligi Narodów. Kanadyjczycy tuż nad nami.

W kolejnych tygodniach podopieczni Vitala Heynena będą grali w Mediolanie (Włochy) oraz Lipsku (Niemcy).

Dotychczasowe wyniki Polaków:

Polska - Australia 3:1

Polska - Stany Zjednoczone 3:2

Polska – Brazylia 1:3

Polska – Francja 1:3

Polska - Bułgaria 3:1

Polska - Chiny 3:0

Polska – Iran 2:3.

Reprezentacja Kanady, gra w niej Polak z Toronto - Arthur Szwarc

Reprezentacja Kanady, gra w niej Polak z Toronto – Arthur Szwarc (20)

Dzisiaj Kanada uległa z Rosji 1:3, a Polska Iranowi 2:3.

Spotkanie Polska – Kanada zakończyło się wygraną Polski 3:1. Drużyna Vitala Heynena awansowała w tabeli na szóste miejsce i nadal liczy się w walce o awans do turnieju finałowego.

Obecny ranking rozgrywek Ligi Narodów:

Screen Shot 2019-06-16 at 10.11.02

Bieżące wyniki i terminarz spotkań – TUTAJ.