Bombardier wyprzedaje się Japończykom

Rynek Top News czer 26, 2019 at 12:30 pm

zz bombardierBombardier ogłosił we wtorek, że za 550 mln dol. sprzedaje swój regionalny program odrzutowy japońskiej firmie Mitsubishi Heavy Industries Ltd.

Dyrektor wykonawczy Bombardier, Alain Bellemare, powiedział, że porozumienie stanowi zwieńczenie transformacji kanadyjskiego przedsiębiorstwa.

- Koncentrujemy się teraz na dwóch silnych filarach wzrostu: Bombardier Transportation w branży kolejowej i Bombardier Aviation – światowej klasy franczyzie odrzutowców biznesowych - zapowiedział Bellemare.

Mitsubishi przejmie również zobowiązania o łącznej wartości około 200 milionów dol., a także marketing, sprzedaż i konserwację samolotów serii CRJ.

Umowa o sprzedaży programu CJR obejmuje powiązane usługi i sieć wsparcia w Montrealu i Toronto oraz dwa centra serwisowe w USA.

zz CJR

W rękach Bombardiera zostanie zakład produkcyjny CRJ w Mirabel w Quebecu, Będzie on nadal dostarczał komponenty i części zamienne. Bombardier zachowa również około 400 milionów dol. w pasywach stanowiących część kredytu i gwarancji wartości.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie przyszłego roku, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych i warunków zamknięcia.

Więcej - TUTAJ.