9 lat więzienia za polowanie na chłopców

Kanada Top News lip 9, 2019 at 12:30 pm
Peter Dalglish (w czerwonej czapce)

Peter Dalglish (w czerwonej czapce)

Kanadyjski pracownik socjalny Peter Dalglish, został skazany w poniedziałek przez sąd w Nepalu na 9 lat więzienia za wykorzystywanie seksualne dwóch chłopców, których znaleziono w jego domu.

Dalglish, został aresztowany w zeszłym roku, a uznany winnym przed miesiącem.

W sumie wydano dwa wyroki więzienia – 9 i 7 lat, ale nakładają się one na siebie, więc w świetle prawa nepalskiego przebywał będzie za kratkami przez dziewięć lat – jak oznajmił rzecznik sądu rejonowego w dystrykcie Kavre, Thakur Chandra Trital.

Sędzia nakazał również Kanadyjczykowi zapłacić po 500.000 rupii (ok. 4500 dol.) rekompensaty dla każdego z chłopców, którzy mieli wówczas 12 i 14 lat.

Dalglish został aresztowany w swojej górskiej willi w Nepalu w kwietniu 2018 roku.

Był on współtwórcą charytatywnej organizacji Street Kids International i przez kilka dekad pracował dla wielu różnych agencji humanitarnych, w tym dla U.N. Habitat w Afganistanie i w misji ratunkowej podczas epidemii eboli w Liberii. Skupiał swą działalność na dzieciach zmuszanych do pracy i na dzieciach z ulicy.

Nepalscy śledczy stwierdzili, że zwabiał młodych chłopców z biednych rodzin obietnicami edukacji, pracy i wyjazdów, a następnie wykorzystywał ich seksualnie.

Był intensywnie śledzony przez kilka tygodni po otrzymaniu pierwszych informacji o jego występkach. Od początku zaprzeczał zarzutom.