Komorowska u boku brytyjskiego gwiazdora

Polacy w Kanadzie Top News lip 9, 2019 at 4:00 pm

zz lilianaZnana polska aktorka z Kanady, Liliana Głąbczyńska-Komorowska dostała rolę, której zazdrości jej wiele pań. Zagrała u boku słynnego brytyjskiego aktora Charlesa Shaughnessy.

Liliana, znana m. in. z roli dr Wandy Falkowicz w serialu „Na dobre i na złe” ma na swoim koncie kilkanaście filmów i seriali w wielu krajach. Obecnie aktorka zagrała w kanadyjskim filmie pod tytułem „Christmas with a Prince”.

– Moja postać to królowa Oliwia z fikcyjnego królestwa o powierzchni zbliżonej do Monako. Monarchini jest niezwykle blisko zaprzyjaźniona z królem z pobliskiego królestwa – mówi Liliana.

– Ubóstwiam moją rolę królowej. Nie dosyć, że jest elegancka, świetnie wychowana i wspaniale rządząca krajem, to jeszcze przyszło jej obracać się w doborowym towarzystwie – dodaje polska aktorka.

Na ekranie towarzyszyć jej będzie Charles Shaughnessy czyli filmowy Maks z hitowego serialu “The Nanny” („Pomoc domowa”).

Wcześniej, w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Liliana wystąpiła między innymi u boku takich aktorów, jak: Diana Rigg, Peter Weller, Donald Sutherland, Telly Savalas, Tom Selleck, Aidan Quinn czy Ben Kingsley.

zz liliana2

Mieszkająca w Montrealu 63-letnia Głąbczyńska-Komorowska tłumaczy, że nie obłowiła się na filmie. Za rolę nie kupi sobie nawet samochodu. Ale nie ma co narzekać. Za 10 dni zdjęciowych dostała standardową stawkę aktorskich związków zawodowych w Kanadzie, czyli 20 tys. dolarów.

zz liliana3