Alkoholowy kryzys w sklepach LCBO

Lokalnie Series Top News lip 10, 2019 at 6:00 am

aaalkohol

W szczytowym okresie kanikuły LCBO informuje swoich klientów o niedoborze niektórych alkoholi w sklepach w całym Ontario.

Półki sklepowe są w niektórych sklepach nagie, a klienci narzekają, że ich ulubione wina są niedostępne, a półki z piwem wyglądają, jakby zostały wymiecione przez tabuny spragnionych piwoszy.

Trzeba przyznać, że sytuacja nie wygląda beznadziejnie, bo jakieś alkohole wciąż na półkach można znaleźć, ale dla przyzwyczajonych do pełnych sklepowych półek kanadyjskich klientów sytuacja jest szokująca.

LCBO twierdzi, że winę za zaistniały stan rzeczy ponosi nowy system zarządzania magazynem w centrum usług detalicznych w Durham, który miał usprawnić pracę. Zautomatyzowana technologia, która (teoretycznie) miała śledzić zapasy magazynowe i niezwłocznie realizować zamówienia hurtowe. Coś jednak w tym automatycznym systemie poszło nie tak i skutki widać na sklepowych półkach.

„Chociaż transformacja do nowego systemu przebiega dobrze, dostawy pozostają nieco opóźnione wobec harmonogramu” – czytamy w oświadczeniu LCBO.

Kierownictwo LCBO twierdzi, że „pilnie pracuje”, aby zapewnić sklepom zaopatrzenie w nowe produkty, ale opóźnienia dotkną również klientów hurtowych.

Prowincyjna agencja nie opublikowała listy produktów, których dotyczy problem, zakresu niedoborów ani terminu, w którym sklepy zostaną w pełni zaopatrzone, mówiąc tylko, że będzie to „tak szybko, jak to możliwe”.

Jednak ludzie zauważyli, że problem wpłynął na wiele lokalizacji, zarówno w ośrodkach miejskich, jak i wiejskich. Niedobór alkoholu spowodował, że klienci skarżą się w mediach społecznościowych, narzekają na nagie półki w niektórych sklepach.

Na sklepowych półkach zostały umieszczone informacje o niedoborach i rada, by porozmawiać z pracownikiem sklepu na temat alternatywnych produktów, jeśli alkohol, który klient chce kupić, jest chwilowo niedostępny.