Postanowił poprawić organizację parkowania na ulicy. Może zapłacić mandat

Lokalnie Top News lip 10, 2019 at 10:00 am

aaparking

Przemyślny mieszkaniec torontońskiej dzielnicy Beaches sam namalował na ulicy miejsca parkingowe.

Pomalowane na biało linie na jezdni tworzą dwa odrębne parkingi przy Balsam Avenue, drodze prowadzącej do ślepej uliczki w Kew Balmy Beach. Mieszkańcy okolicy twierdzą, że parkowanie w okolicy jest trudne, bo miejsca wciąż są zajęte, a miejsce, w którym rysuje się linie, jest zwykle zajmowane przez pojedynczy pojazd, podczas gdy w tym miejscu mogą się zmieścić dwa pojazdy.

Białe linie – w zamierzeniu mieszkańca Beaches – mają prawdopodobnie przypominać kierowcom o wspólnym używaniu drogi i zmuszać ich do takiego parkowania, by mogło się zmieścić więcej pojazdów.

- Parkowanie jest tutaj bardzo utrudnione i naprawdę trzeba odbyć rejs w górę i w dół ulicy, aby znaleźć jakieś miejsce – mówi Jean Waller.

Waller często parkuje na tej ulicy, aby uzyskać dostęp do pobliskiego Balmy Beach Club, gdzie jej mąż gra w golfa.

Niedogodności związane z brakiem miejsc parkingowych na ulicy są jeszcze większe dla osób takich jak Titi, która mieszka na ulicy i płaci za pozwolenie na parkowanie.

- Myślę, że to genialny pomysł – powiedziała – Musisz ciągle jeździć w kółko, aby znaleźć miejsce, choć płacisz za to co miesiąc.

Nikt nie jest do końca pewien, kto namalował te miejsca parkingowe, a jeśli ktoś wie, nie mówi nic.

Linie są stosunkowo proste i bardzo przypominają kontury namalowane przez miasto na ruchliwych drogach, ale rzecznik miasta Toronto, Brad Ross, mówi, że te linie nie są autoryzowane przez miasto.

- Z perspektywy służb miejskich linie te zostaną w pewnym momencie usunięte – powiedział Ross – Mieszkańcy nie mogą malować linii na drogach. Mogą za to zostać ukarani grzywną w wysokości 200 dolarów.

Ross nie przedstawił harmonogramu, kiedy linie zostaną usunięte, ale zachęcał mieszkańców, którzy płacą za parkowanie na ulicy do bezpośredniego kontaktu z miastem, albo dzwoniąc pod numer 311 aby wyegzekwować miejsce do parkowania.