Niecodzienny pomysł kierowcy

Lokalnie Top News lip 11, 2019 at 6:00 am

aafotelik

22-letni mieszkaniec Wellington wpadł na genialny pomysł zastąpienia dziecięcego fotelika samochodowego paczką z 30 puszkami piwa.

Około 14:30 we wtorek rano policjanci OPP zatrzymali do kontroli samochód w miejscowości Atwood, na północny zachód od Waterloo.

„Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze zaobserwowali małe dziecko siedzące na 30-puszkowym pudełku piwa” – czytamy w wydanym w środę przez OPP komunikacie prasowym.

Kierowca położył paczkę z piwem na siedzeniu swojego samochodu, posadził na niej dwuletnie dziecko i przypiął je pasami.

Kierowca został oskarżony o niedopełnienie obowiązku zapewnienia właściwego zabezpieczenia dziecka podczas jazdy, co jest wykroczeniem w myśl prawa o ruchu drogowym.

Funkcjonariusze przynieśli odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka, a także powiadomili wydział Family and Children’s Services w lokalnym urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania dziecka.

Prawo o ruchu drogowym obowiązujące w Ontario stanowi, że wszystkie dzieci ważące poniżej 80 funtów (36 kilogramów) lub mające wzrost mniejszy niż 4 stopy i 9 cali (144 centymetry) muszą korzystać z odpowiedniego fotelika samochodowego.