Przeżył upadek z wodospadu Niagara

Kanada Top News lip 11, 2019 at 12:30 pm
Horseshoe Falls

Horseshoe Falls

Mężczyzna, prawdopodobnie potencjalny samobójca, spadł z wodospadu w Niagara Falls z wysokości ponad 50 metrów. Trafił do szpitala ale nic poważnego mu się nie stało.

Policja Parku Niagara poinformowała, że około godziny 4 nad ranem mężczyzna przeszedł przed ogrodzenie oddzielający turystów od rzeki Niagara i został natychmiast porwany przez wodę, a następnie spadł z wodospadu mającego w tym miejscu 53 metry wysokości.

Służby odnalazły mężczyznę całego po poszukiwaniach prowadzonych u stóp Niagary. Siedział na przybrzeżnych skałach, poniżej platformy widokowej Journey Behind the Falls. Odniósł obrażenia, ale nie zagrażały one jego życiu. Został przetransportowany do szpitala.

Zdaniem policji, mężczyzna miał pewne problemy, co mogło sugerować zachowanie samobójcze.

zz niagara2

Niagara to dwa wielkie wodospady na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych. Ten, z którego spadł mężczyzna to większy z nich (Horseshoe Falls). Ma 53 metry wysokości i 790 metrów szerokości.

Jak dotąd tylko jeszcze jednej osobie udało się przeżyć incydentalny upadek z wodospadu – w 1960 roku przydarzyło się to niejakiemu Rogerowi Woodwardowi. Z 16 śmiałków pokonujących wodospad w różnych urządzeniach (beczki, kapsuły, kajaki) przeżyło jedenastu.

Co roku 20-25 osób popełnia samobójstwo skacząc z wodospadów w Niagara Falls.

Więcej - TUTAJ.