Tragedia w przydomowym basenie

Lokalnie Top News lip 11, 2019 at 10:00 am

aabasen2

Po powrocie z lunchu, matka czteroletniej dziewczynki znalazła w przydomowym basenie nieprzytomną córkę i jej 79-letnią babcię.

Policjanci z regionu Halton zostali wezwani do domu w Oakville na Yarmouth Crescent w środę po południu. Na miejscu znaleźli starszą kobietę i dziecko leżące w basenie twarzą do dołu.

Sierżant Paul Davies powiedział, że matka dziecka właśnie poszła zjeść lunch i wróciła, by znaleźć nieprzytomną parę.

- Mówimy nawet o 10 minutach, kiedy jej nie było – powiedział Davies.

Funkcjonariusze próbowali ratować starszą panią, ale mimo tych starań przybyli na miejsce sanitariusze pogotowia ratunkowego stwierdzili śmierć kobiety na miejscu zdarzenia.

Policja twierdzi, że czterolatka odzyskała przytomność i została zabrana do Szpitala Dziecięcego McMaster w Hamilton.

- Jestem po prostu zszokowana – powiedziała sąsiadka, Niki Philippios – Właśnie rodzina świętowała czwarte urodziny dziecka… Kto wie, co mogło się stać?”

Policja przewiduje, że koroner podejmie badania, czy do śmierci kobiety nie przyczyniła się nagła i niespodziewana zapaść na zdrowiu starszej pani.

„W tej chwili nie odkryto żadnych podejrzanych okoliczności towarzyszących temu tragicznemu incydentowi” – napisała policja w komunikacie prasowym.

Ani policja, ani koroner nie podają żadnych innych szczegółów tragedii.

Policja przy okazji przypomina, że dzieci powinny zawsze nosić odpowiednie urządzenia utrzymujące je na powierzchni wody w pobliżu basenów lub innych zbiorników wodnych.

Policja doradza również rodzicom, aby upewnili się, czy „dorośli o słabym zdrowiu są w stanie nadzorować małe dzieci w takich miejscach”.