Trzynastolatek zbiera pieniądze dla ojca z nowotworem

Kanada Top News lip 11, 2019 at 4:00 pm
Zyl

Zyl

Młody Kanadyjczyk, posługujący się pseudonimem Zyl – streamuje Fortnite, zbierając środki na leczenie ojca, u którego zdiagnozowano raka odbytu czwartego stopnia.

W ubiegłym tygodniu nastolatek prowadził transmisję niemal cały tydzień, po 10 godzin dziennie – dzięki czemu zebrał łącznie 13 tysięcy dolarów, pochodzących z datków od widzów.

„U mojego ojca 14 września 2018 roku zdiagnozowano raka odbytu trzeciego stopnia” – tłumaczył młodzieniec w opisie streamu. „Ze względu na przerzuty do płuc i wątroby teraz jest to już czwarty stopień. Oto opinia lekarzy: bez chemioterapii – śmierć w przeciągu roku, 3 lata chemioterapii – 20 proc. szans na przeżycie. Proszę, wpłacajcie, ile tylko możecie”.

Historią trzynastolatka i jego ojca zainteresowali się użytkownicy Reddita, dzięki czemu na forum powstało kilka tematów służących zorganizowaniu pomocy. Zyl opublikował nawet specjalne podziękowania dla użytkowników strony.

Warto nadmienić, że na streamie kilkukrotnie pojawił się ojciec – między innymi po to, by opowiedzieć o chorobie i podziękować widzom syna za wsparcie.

zz zyl2

- Jest naprawdę trudno… Czasem czuję, że muszę się położyć i chciałbym tak zostać przez kilka dni, bo nie mogę się ruszyć. Ale muszę walczyć. Dziękuję wam za wszystko, doceniam to, co robicie - powiedział.

Zyl twierdzi, że 5 tysięcy dolarów przeznaczy na terapię ojca, a trzy zachowa na wypadek nagłej potrzeby. Za część pozostałych środków kupi sprzęt do streamowania, w szczególności nowy komputer.

Więcej - TUTAJ.