Zakończył się globalny zjazd Polonii

Polacy w Kanadzie Top News lip 22, 2019 at 12:30 pm

Screen Shot 2019-07-21 at 12.48.03Piąta, przedostatnia edycja tegorocznego Kongresu 60 milionów, odbyła się w Buffalo w USA.

W Buffalo w stanie Nowy Jork dobiega końca amerykańska edycja Kongresu 60 milionów – imprezy, której celem jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju i za granicą. Spotkanie jest poświęcone między innymi współpracy w dziedzinie medycyny, biznesowi kobiet i docieraniu do rozproszonej po świecie Polonii za pomocą mediów społecznościowych.

Organizator Kongresu, Grzegorz Fryc, powiedział, że tegoroczna impreza jest znacznie większa od poprzedniej: – Mieliśmy dwa razy więcej ludzi, niż w zeszłym roku, mieliśmy dwa razy więcej uczestników, prelegentów, przyjechali ludzie z Kanady, przyjechali ludzie z całych Stanów Zjednoczonych. Mieliśmy dwa razy więcej paneli – wyliczał Fryc. – Pojawili się przedstawiciele miasta Buffalo, senatorzy stanowi. Kongres był widoczny w mediach. Duży sukces, widać, że w porównaniu z poprzednim rokiem ten kongres urósł o sto procent.

zz 60

Niagara Falls ponownie oświetlona biało-czerwonymi barwami

Niagara Falls ponownie oświetlona biało-czerwonymi barwami

Gościem Kongresu 60 milionów w Buffalo był między innymi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Ideą leżącą u podstaw Kongresu 60 milionów – Globalnego Zjazdu Polonii – jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków.

Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowiły dały asumpt do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

Wówczas powstała inicjatywa Kongresu 60 Milionów. W roku 2018 odbyły się trzy edycje. W 2019 roku ma miejsce kolejnych 6 odsłon tego wydarzenia w sześciu różnych miastach w czterech państwach i na dwóch kontynentach, dzięki którym idea biznesowej Polonii dotrze do jeszcze szerszego grona odbiorców. Edycja amerykańska była piątą tegorocznego Kongresu.

Ostatnia odbędzie się w Rzeszowie, zaś na 2020 rok zaplanowanych jest już 8 edycji – Kongres 60 Milionów odbędzie się w: Miami, Mediolanie, Berlinie, Chicago, Londynie, Buffalo, Rzeszowie i Nowym Jorku.

zz kongres4

zz kongres9 zz kongres3 zz kongres7