Już niebawem – karta kredytowa Apple Card

Rynek Top News lip 29, 2019 at 4:00 pm

zz apple2Najnowsza aktualizacja programu operacyjnego iOS-a stawia fundamenty pod obsługę karty Apple Card, która światło dzienne ma ujrzeć w sierpniu w USA i w przyszłym roku w Kanadzie.

Jeszcze w marcu Apple ogłosił, że pod rękę z Goldman Sachs i MasterCard rozpoczynają współpracę, której efektem ma być karta płatnicza. Z możliwością przypisania jej do Apple Pay.

Zarejestrowano znak towarowy w innych krajach (również w Polsce) ale trudno spekulować o terminie wdrożenia tego produktu.

Apple Card dla Apple to nic innego jako kontynuacja już wcześniej podjętego kierunku. Chodzi o uzyskiwanie jeszcze większych dochodów od użytkowników iPhone’a oraz o jeszcze większe niż do tej pory uzależnianie ich od rozrastającej się sieci usług. Z kolei Goldman Sachs w ten sposób stawia jeden z pierwszych kroków, by mieć też propozycje dla zwykłych konsumentów, a nie być kojarzonym wyłącznie z finansami Wall Street.

zz appleObecnie Apple Card jest testowana przez pracowników Apple’a, którzy wcześniej zgłaszali do Goldman Sachs sporo uwag jeżeli chodzi o jej funkcjonalność.

Apple Card będzie przypisana do aplikacji Wallet. I chociaż produkt zaprojektowano tak, żeby największy efekt nadszedł przy okazji używania Apple Pay, to nie zabraknie też fizycznej odsłony karty z jabłkiem w tle, który ma się charakteryzować surowym, białym wyglądem. I będzie mógł być wykorzystany u sprzedawców, którzy nie akceptują płatności Apple Pay.

Wśród oferowanych rozwiązań ma być m.in. unikalny system śledzenia wydatków oraz system nagród gotówkowych. Karta nie ma rocznej opłaty, a korzystanie z niej pozwoli też na zwrot 1 proc. z wartości zakupów dokonanych fizyczną kartą Apple Card; 2 proc. w przypadku transakcji Apple Pay i 3 proc. jeżeli w ten sposób kupimy produkt lub usługę Apple.

Więcej - TUTAJ.

Porównanie najlepszych kart kredytowych w Kanadzie - TUTAJ.