Iga Świątek w turnieju głównym w Toronto

Polacy w Kanadzie Top News sier 5, 2019 at 12:30 pm
Iga Świątek

Iga Świątek

Iga Świątek zagra w turnieju głównym Rogers Cup, tenisowych, otwartych mistrzostw Kanady. W finale kwalifikacji 18-letnia Polka pokonała Heather Watson 6:4,6:2. Wiemy już z kim się zmierzy w I rundzie.

W niedzielę Iga Świątek (66. miejsce w rankingu WTA) poradziła sobie z Brytyjką Heather Watson (6:4,6:2) i awansowała do drabinki główniej Rogers Cup w Toronto. Jest to turniej rangi WTA Premier 5, zaliczany do cyklu WTA Tour.

We wcześniejszej rundzie kwalifikacji polska tenisistka odprawiła z kwitkiem Amerykankę Shelby Rogers 6:4, 7:5.

Świątek po raz pierwszy w karierze weźmie udział w turnieju głównym Rogers Cup na kortach twardych. Pula nagród otwartych wynosi ponad 2,8 miliona dolarów.

W I rundzie Świątek zmierzy się z Ajlą Tomljanović (45. pozycja w rankingu WTA), która pokonała w fazie kwalifikacyjnej Janę Cepelovą i Christinę McHale. Polsko-australijski pojedynek zostanie rozegrany we jutro.

Screen Shot 2019-08-05 at 09.56.46Zdecydowanie gorzej od 18-letniej warszawianki poradziła sobie Magda Linette, która w pierwszej rundzie kwalifikacji do Rogers Cup przegrała z Japonką Nao Hibino 4:6, 6:7 (3-7).

W turnieju biorą też udział inni Polacy. Hubert Hurkacz – solo i w deblu z Amerykaninem Isnerem, a Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Melo.

W deblu kobiet startuje A. Rosolska ( z Amerykanką D. Krawczyk).

Bilety i bieżące wyniki - TUTAJ.