Bezduszny złodziej i ludzie z wielkim sercem

Lokalnie Series Top News sier 7, 2019 at 12:30 pm
Justin Webb używa teraz "balkonika" do poruszania się.

Justin Webb używa teraz “balkonika” do poruszania się.

Rodzina z Mississauga ofiarowała mieszkańcowi Burlington akumulatorowy wózek inwalidzki po tym, jak skradziono mu taki sam dwa dni temu.

Justin Webb twierdzi, że jego medyczny skuter został skradziony sprzed Muzeum Burlington, gdzie pracował jako ochotnik. Trzydziestolatek mówi, że był zaskoczony i oszołomiony, gdy zauważył, że zniknął jego pojazd.

- Wózek to tak naprawdę moja niezależność, ponieważ mam schorzenie neurologiczne podobne do choroby Parkinsona, które powoli pozbawia cię mobilności – mówi.

Webb twierdzi, że skuter został zaparkowany w pobliżu drogi, ponieważ ma kłopoty z wjechaniem na strome podjazdy. Kiedy skończył swoją zmianę w Ireland House Museum na Guelph Line zobaczył, że skuter zniknął.

- Nie szanuję nikogo, kto kradnie wózek niepełnosprawnemu – mówi.

Webb używa teraz chodzika do poruszania się. Złożył raport na policji w Halton.

Szybko jednak przyszła pomoc w jego kłopotach.

Kiedy rodzina Kendall w Mississauga usłyszała o kradzieży, skontaktowała się z Webbem. Danielle Kendall powiedziała, że ​​przekażą skuter medyczny należący do jej dziadka, który zmarł przed miesiącem.

Skuter po ojcu trafi do okradzionego inwalidy z Brampton.

Skuter po ojcu trafi do okradzionego inwalidy z Brampton.

- Nazywał się Don i był świetnym człowiekiem – mówi – Myślę, że byłby bardzo zadowolony. Uwielbiał zwracać się do społeczności, więc myślę, że uśmiechałby się do nas.

Webb mówi, że jest przytłoczony hojnością rodziny. Skuter jest wyceniany na 5000 dolarów.

W środę rodzina dostarczy skuter do domu Webba w Burlington.