Piosenka Metalliki uratowała kobietę przed atakiem pumy

Kanada Top News sier 8, 2019 at 4:00 pm
Dee Gallant (i jej pies)

Dee Gallant (i jej pies)

Dobra muzyka może uratować Ci życie. Potwierdzi to kobieta, która uniknęła ataku pumy, bo przestraszyła zwierzę piosenką Metalliki.

Cała sytuacja miała miejsce w Kanadzie. Dee Gallant postanowiła wyjść z psem na spacer. W pewnym momencie, kiedy radośnie kroczyła ze swoim pupilem u boku, poczuła niepokój. Jak sama określa, miała wrażenie, że ktoś ją obserwuje. Miała rację, bo tuż za nią podążała puma.

Mieszkanka Duncan w B.C. spojrzała przez ramię i dostrzegła zwierzę. Kilkanaście metrów za nią szedł kuguar, który nie spuszczał jej z oka: Pamiętam, że pomyślałam: “O, jak fajnie, to puma”. Później jednak zastanawiałam się, dlaczego to zwierzę wciąż za mną idzie. W końcu zaczęłam panikować i uznałam, że muszę to jakoś zatrzymać.

Zaczęła krzyczeć. Wtedy puma zatrzymała się na chwilę, ale to wciąż było za mało. Kobieta nie wiedziała, co jeszcze może zrobić. W końcu wpadła na ciekawy pomysł: – Szybko przejrzałam iTunesa i znalazłam piosenkę Metalliki “Don’t Tread On Me”. Uznałam, że to najgłośniejsza rzecz na moim telefonie, która prawdopodobnie mogłaby odstraszyć zwierzę. To była również wiadomość, którą chciałam przekazać pumie.

Pomysł okazał się trafiony. Kiedy tylko wybrzmiały pierwsze dźwięki, zwierze się wystraszyło i uciekło w krzaki. Dee Gallant od tego momentu jest wdzięczna zespołowi.

Kobieta przyznała, że jeśli tylko miałaby okazje spotkać Jamesa Hetfielda, powiedziałaby mu, że jego muzyka uratowała jej życie.

Więcej - TUTAJ.