Sukces policji regionu York

Lokalnie Top News sier 9, 2019 at 10:00 am

aaprojekty

Policja regionu York postawiła w stan oskarżenia 50 osób i przejęła nielegalne narkotyki o wartości 45 milionów dolarów.

Jest to rezultat dwóch dochodzeń – „Project Moon” i „Project Zen” – prowadzonych przez policję Yorku, które koncentrowały się na likwidacji produkcji narkotyków i sieci handlu ludźmi.

W projekcie Zen policja Yorku współpracowała z Kanadyjską Agencją Służb Granicznych, aby rozbić zorganizowaną grupę przestępczą mającą swoją siedzibę w jednym z domów w Vaughan.

Śledczy skupili się najpierw na tym domu po aresztowaniu mężczyzny stojącego przed nim w 2018 roku, który miał przy sobie trzy kilogramy kokainy. Od tego czasu policja znalazła dowody na to, że kilku podejrzanych handluje dużymi ilościami syntetycznych narkotyków.

Podczas przeszukania domu policja znalazła pistolety, marihuanę, kokainę, pigułki metamfetaminy i pięć kilogramów fentanylu – co według policji jest największą ilością kiedykolwiek skonfiskowaną w regionie York.

aaprojekty3

- Ta grupa miała dostęp do broni i stanowiła poważne zagrożenie dla naszej społeczności – stwierdził det-sgt. Doug Bedford podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Śledztwo „Project Moon” obejmowało południowe Ontario i wymagało współpracy kilku sił policyjnych, między innymi policji z Toronto i ontaryjskiej policji prowincyjnej.

Dochodzenie koncentrowało się na rozbiciu tego, co policja w Yorku opisuje jako „wielkoskalowa sieć syntetycznych narkotyków” powiązana z mafią azjatycką i gangami ulicznymi.

Podczas serii rewizji w kilku miastach, między innymi w Markham, Lindsay i Pefferlaw, policja przejęła sadzonki konopi indyjskich i 560 kilogramów suszonej marihuany, 23 kilogramy metamfetaminy, 15300 tabletek MDMA, cztery kilogramy halucynogennych grzybów, 400 tabletek Viagra i broń palną.

W sumie w toku dochodzenia przeprowadzono 28 rewizji. Przejęto cztery nielegalną broń palnej, w tym Tec-9 wraz z 40 milionami dolarów w nielegalnych narkotykach, 400 000 dolarów w nieruchomościach, w tym dziewięciu pojazdach i 226 tysięcy dolarów w gotówce.

Czterdzieści dwie osoby zostały aresztowane. Wśród nich są byli członkowie torontońskiego gangu Parkdale Crips.