Bank po cichu anulował długi swoim klientom

Kanada Series Top News sier 10, 2019 at 4:00 pm
Paul Adamson z Dundalk w Ontario, któremu Chase Bank podarował 1645 dol. długu zalegającego na jego karcie kredytowej Amazon.ca Rewards Visa.

Paul Adamson z Dundalk w Ontario, któremu Chase Bank podarował 1645 dol. długu zalegającego na jego karcie kredytowej Amazon.ca Rewards Visa.

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz sprawdzić swoje zadłużenia na karcie kredytowej i okazuje się, że saldo wychodzi na zero. Z taką niespodzianką spotkali się klienci banku Chase.

Wymazanie zadłużenia nie było wynikiem awarii albo pomyłki. Bank zrobił to całkowicie celowo. 8 sierpnia Chase potwierdził, że w ramach wyjścia z kanadyjskiego rynku anuluje długi posiadaczom kart kredytowych wydawanych wspólnie z Amazonem i Marriottem.

Bank nie tyle chciał jednak wykonać gest w kierunki posiadaczy plastików, co miał zamiar przyspieszyć swoje wyjście z Kanady.

Chase zamykał rachunki już wcześniej, kontynuował jednak obsługę tych, których posiadacze byli pod kreską. Ale jak widać, skończyła mu się cierpliwość. Jednemu z ostatnich klientów zwrócono ostatnią płatność w wysokości 300 dolarów. Inny dowiedział się, że z jego konta właśnie zniknął dług w wysokości 6157 dolarów.

W rozmowie z CBC News ekspert podatkowy powiedział, że szczęśliwcy nie będą musieli płacić podatku. Fiskus mógł bowiem uznać pieniądze umorzone przez bank jako przychód.

To trochę tak, jakbym został nagrodzony za swoją nieodpowiedzialność – cieszył się jeden ze studentów, któremu darowano spłatę 1300 dolarów.

Więcej - TUTAJ.