Niedźwiedź zaatakował rowerzystę

Kanada Top News sier 10, 2019 at 12:30 pm

Screen Shot 2019-08-10 at 08.23.06O ogromnym szczęściu może mówić Colin Dowler, który wybrał się na rowerową przejażdżkę w Kolumbii Brytyjskiej. Odbywał ją po leśnym szlaku na górze nazwanej na cześć jego dziadka – Mount Doogie Dowler.

W pewnym momencie mężczyzna został zaatakowany przez niedźwiedzia grizzly. Uratował go mały scyzoryk.

Dowler jeździł na rowerze górskim po polanach około 300 km na północ od Vancouver.

Kiedy wracał do domu po nocy spędzonej w lesie, nagle na swojej drodze zobaczył niedźwiedzia grizzly. Mężczyzna nie wiedział, co ma robić. Uznał, że jeżeli nie wykona żadnego nagłego ruchu, zwierzę nie zostanie sprowokowane i odejdzie. Tak się jednak nie stało. W momencie gdy Dowler stał na środku drogi, niedźwiedź ruszył w jego stronę.

Screen Shot 2019-08-10 at 08.23.53Na ucieczkę było za późno. Dowler chwycił za leżący na drodze drewniany kij, próbując desperacko ratować się przed atakiem. Niedźwiedź ugryzł go w brzuch, a następnie przeciągnął do pobliskiego rowu 15 metrów dalej, gdzie zatopił zęby w udzie rowerzysty..

- Słyszałem zęby na mojej kości – przyznał potem Colin Dowler.

Ciężko ranny mężczyzna chwycił za niewielki scyzoryk, który miał schowany w kieszeni i wbił niedźwiedziowi w szyję. Pomysł przyniósł pożądany skutek. Grizzly zostawił mężczyznę i uciekł do lasu.

Colin Dowler z poważnymi obrażeniami samodzielnie wrócił po swój rower i przemierzył jeszcze ok. 7 km. Gdy dotarł do obozu, pomogli mu leśnicy. Dowler trafił do szpitala i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Więcej - TUTAJ

Screen Shot 2019-08-10 at 08.24.37