Śmiertelne porachunki ulicznych gangów

Lokalnie Top News sier 10, 2019 at 6:00 am

aaporachunki

29-letni mieszkaniec Toronto nie żyje, drugi zaś jest ciężko ranny po strzelaninie jaka miała miejsce w biały dzień na wschodnim krańcu miasta.

W piątek około 14:25 policjanci zostali wezwani w rejon Wakunda Place i O’Connor Drive w związku z odgłosami wystrzałów z broni palnej.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli dwie ofiary w dwóch różnych miejscach. U jednej z nich stwierdzono śmierć na miejscu zdarzenia. Okazało się, że jest to niespełna trzydziestoletni Kevin Reddick.

Sanitariusze pogotowia ratunkowego odwieźli do szpitala drugą ofiarę strzelaniny. Określili jej stan jako bardzo poważny.

Z ustaleń policji wynika, że strzelanina była elementem walk ulicznych gangów.

Inspekcja policji w Toronto. Jim Gotell powiedział, że dwie ofiary zostały zastrzelone podczas próby ucieczki.

- Na podstawie naszych dotychczasowych dochodzeń możemy stwierdzić, że strzelanina ta była wynikiem walk gangów ulicznych i uważamy, że obydwie ofiary były celem”, powiedział inspektor Jim Gotell.

Policja nie określiła na jakiej podstawie śledczy doszli do takiego wniosku.

Kobieta, która przedstawiła się jako ciocia ofiary powiedziała, że gdy dowiedziała się o strzelaninie zwolniła się z pracy i natychmiast wróciła do domu.

- Teraz muszę iść na pogrzeb i patrzeć, jak jego córeczka płacze, ponieważ ktoś zastrzelił jej tatę – powiedziała – Nie wiem, co powiedzieć, jestem po prostu oszołomiona.

W poniedziałek wieczorem det. sierżant Ted Lioumanis powiedział dziennikarzom, że szukają dwóch podejrzanych mężczyzn w ciemnych ubraniach widzianych ostatnio w ciemnym samochodzie jadącym na północ po Victoria Park Avenue.

Lioumanis dodał, że ofiary, które dobrze się znały byli na lunchu. Kiedy wyszli na zewnątrz bandyci zaczęli strzelać. Uprzedził, że w okolicy przez jakiś czas będzie zwiększona obecność policyjnych patroli.

- Mieszkańcy są bardzo sfrustrowani. Mogę zapewnić członków okolicznej społeczności, że jest to bezpieczna okolica – powiedział Lioumanis.

Na czas dochodzenia i zbierania śladów okoliczne ulice zostały zablokowane.