Domowe sposoby na chwasty

O ogrodach bez ogródek sier 11, 2019 at 11:15 pm

Chwasty – zmora każdego ogrodnika. Nie da się ich pozbyć na zawsze, ale nie usuwane mogą zagrozić kwiatom, warzywom i owocom w prawidłowym rozwoju. Jeśli nie chcemy zastosować silnych środków chemicznych, warto się zapoznać z bardziej naturalnymi, domowymi sposobami.Stosowanie gotowych preparatów do zwalczania chwastów może i jest skuteczne, ale szkodliwe zarówno dla ogrodu, jak i dla jego użytkowników. Spożywane owoce i warzywa, które są nasiąknięte takimi środkami mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Fire ants are a constant menace in our area & can hurt or even kill people & animals_ Learn how to kill fire ants without harsh chemicals & keep them away_

Ocet jest jednym z najpopularniejszych środków zwalczających chwasty. Spryskujemy nim niechciane chwasty uważając na inne rośliny. Octu też można użyć jako jeden ze składników specjalnej mieszkanki antychwastowej. Oprócz jednej butelki octu należy jeszcze dodać dwie szklanki soli Epsom i jedną czwartą płynu do mycia naczyń. Gotową mieszankę wlewamy do butelki z dozownikiem w sprayu i tak samo jak przy pierwszej metodzie spryskujemy każdy napotkany chwast w ogrodzie. Boraks to występujący w przyrodzie minerał, więc jest w stu procentach naturalny. Bardzo dobrze się sprawdza na chwasty pojawiające się między kostkami brukowymi.Wybielacz–czego ten specyfik się nie pozbędzie… Wystarczy polać nim wszystkie chwasty, a efekty będą widoczne już następnego dnia. Z łatwością można je będzie wtedy wyrwać z ziemi. Wybielacz może być oczywiście szkodliwy dla innych roślin i trawy w ogrodzie, tak też trzeba być ostrożnym.Gorąca woda zadziwiająco dobrze sobie radzi z uprzykrzającymi życie chwastami. Wystarczy je zalać, a pozbycie się ich w szybkim tempie stanie się drobnostką.Jeśli zaś chcemy zapobiec pojawianiu się nowych chwastów użyjmy mąki kukurydzianej. Specjalnie przetworzony gluten, który znajduje się w mące, powstrzymuje kiełkowanie i wzrost chwastów. Posypmy miejsca, w których do tej pory pojawiały się chwasty lub użyjmy mąki bezpośrednio na nie.

Jeżeli do pozbycia się chwastów nie chcesz używać sklepowej chemii w obawie przed zniszczeniem innych roślin to koniecznie wypróbuj poniższe naturalne sposoby_ SPOSÓB #1 Możesz przygotować sobie domową mikst

Naturalnym sposobem na pozbycie się chwastów są również inne rośliny, wśród nich aksamitka. Stosunek do niej jest zróżnicowany, jednym podoba się i uprawiają ją bez myślenia o wpływie na chwasty, inni stronią od niej twierdząc, że nieładnie pachnie. Jednak jeśli ma się w ogrodzie problem z chwastami warto się przełamać, ponieważ aksamitka wydziela naturalne substancje zahamowujące rozwój roślin będących chwastami. Niestety aksamitka nie nadaje się na każdą glebę, ponieważ lubi żyzne i częściowo zacienione stanowisko.

8d188732209573cc6f2bcf065b98cd67

Można walczyć z chwastami także przy pomocy domowej mikstury z kilku składników, które zawsze ma się pod ręką. Są to:4-5 ząbków czosnku,, ½ łyżeczki mydła w płynie, 3 łyżki papryki ostrej, ¼ szklanki oleju rzepakowego, 4 litry wody. Czosnek należy obrać z łupinek i zgnieść, a następnie wrzucić do wody razem z pozostałymi składnikami. Wszystko dokładnie wymieszać ze sobą, po czym przelać do butelki ze spryskiwaczem. Tak przygotowaną substancją można spryskiwać zarówno same chwasty, jak i miejsca, w których się pojawiają najczęściej.

Chwasty w ogrodzie to problem spędzający sen z powiek wszystkim miłośnikom zadbanych ogrodów, perfekcyjnych w każdym calu. Aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych roślin warto wykorzystać sprawdzone, a jednocześnie naturalne sposoby umożliwiające ich szybkie usunięcie.

 Zosia w ogrodniczkach