Koszmarna kolizja na autostradzie 401

Lokalnie Top News sier 12, 2019 at 10:00 am

aakolizja

Dwie osoby nie żyją, a kilka innych zostało poważnie rannych po kolizji trzech pojazdów na autostradzie 401 w Mississaudze w niedzielę wieczorem.

Rzecznik OPP, Kerry Schmidt, powiedział, że ciężarówka i dwa inne pojazdy zderzyły się na wschodnich pasach autostrady 401 w pobliżu Dixie Road.

Schmidt dodał, że wstępne ustalenia sugerują, że kierowca czerwonego Chevroleta Corvette, który jechał na wschód po pasach dojazdowych stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z ciężarówką po czym przebił się przez betonową barierę dzielącą linie dojazdowe z liniami ekspresowymi autostrady i zderzył się z kolejnym samochodem.

Ciężarówka stanęła w ogniu.

akolizja2

W wyniku kolizji jedna osoba zginęła na miejscu, dwie inne w ciężkim stanie zostały przewiezione do szpitala, z których jedna wkrótce zmarła, jedna wciąż walczy o życie. Sanitariusze pogotowia ratunkowego odtransportowali do szpitala jeszcze trzy inne osoby z poważnymi obrażeniami, ale nie zagrażającymi ich życiu.

Schmidt powiedział, że wszystkie pasy autostrady prowadzące w kierunku wschodnim zostały zamknięte między autostradą 403 a Dixie Road na czas ustalania przyczyn wypadku.