Dodatkowe fundusze na walkę z bandytami

Lokalnie Top News sier 13, 2019 at 6:00 am
Szef torontońskiej policji Mark Saunders. W tle burmistrz Toronto John Tory.

Szef torontońskiej policji Mark Saunders. W tle burmistrz Toronto John Tory.

Torontońska policja otrzyma dodatkowe 4,5 miliona dolarów na zwalczanie przemocy w mieście.

Informacja o tym finansowym wsparciu została zamieszczona we wspólnym komunikacie prasowym opublikowanym w poniedziałek przez wszystkie trzy szczeble rządu. Zdecydowano się na nie po kilku tygodniach nasilonej przemocy z użyciem broni palnej w mieście.

Burmistrz Toronto John Tory powiedział, że pieniądze zostaną przeznaczone na „jeszcze intensywniejsze skupienie się na osobach odpowiedzialnych za stosowanie przemocy z użyciem broni”, a także „zwiększenie obecności policji w niektórych społecznościach”.

- Jestem bardzo wdzięczny za to, że wszystkie trzy poziomy administracji na poziomie federalnym, prowincyjnym i municypalnym odpowiedziały na moją prośbę o wsparcie policji w Toronto jako pierwszy krok w walce z działalnością gangów ulicznych i w zapewnieniu silniejszej obecność policji w dzielnicach, w których musimy zapewnić bezpieczeństwo ludziom – powiedział Tory w rozmowie z dziennikarzem stacji CTV News – To jest nasz najważniejszy cel.

Dodatkowe finansowanie ogłoszono kilka dni po tym, jak szef torontońskich policjantów Mark Saunders powiedział, że będzie rozmawiał ze wszystkimi szczeblami administracji i zaapelował o pomoc w rozwiązaniu problemu przemocy z użyciem broni palnej. Apel Saundersa nastąpił po ponad 20 strzelaninach, które miały miejsce w mieście w ciągu zaledwie 10 dni.

W sierpniowy długi weekend 17 osób zostało rannych w 14 niezależnych strzelaniach.

Saunders zaapelował również do społeczeństwa o niezwłoczne zgłaszanie władzom wszelkich podejrzanych działań na ich terenie.

Według komunikatu prasowego Saunders ogłosi plan wykorzystania dodatkowych funduszy „w najbliższych dniach”.