Ambroziak & Rao Insurance Brokers

1100 Central Pkwy West, 4
Missisuaga
Ontario
L5C4E5
416-737-9647
905 276-9597
905 276-9597
Dlaczego mamy najdroższe ubezpieczenia samochodowe?

Oto jest pytanie! Rzeczywiście: od lat zmotoryzowani w Ontario, a zwłaszcza w GTA płacą rekordowo wysokie polisy ubezpieczeniowe. Najwyższe w Kanadzie.

- Wszyscy wiemy, że ubezpieczanie aut w Ontario jest zbyt drogie – mówi Ralph Palumbo, wiceprezydent ontaryjskiego oddziału Insurance Bureau of Canada. – I wszyscy to potwierdzają, włącznie z firmami ubezpieczeniowymi.

Ale na tym ta jednomyślność się kończy.

Krytycy obwiniają zachłanność firm ubezpieczeniowych, zarzucając im że obligatoryjny produkt dostępny dla wszystkich powinien być z założenia tani. W całym kraju kierowca jest zobowiązany prawnie do posiadania ubezpieczenia, czy tego sobie życzy czy nie. Kara za jazdę bez ubezpieczenia jest bolesna: do 5 tysięcy dolarów w przypadku pierwszego przewinienia.

Z drugiej strony – ubezpieczyciele twierdzą, że wyżyłowane ceny są rezultatem oszustw, i że aż 1.6 mld rocznie kosztują ich sfingowane wypadki – a co za tym idzie – roszczenia związane z rehabilitacją zdrowotną. Oskarżają również kierowców holowników o współpracę z warsztatami naprawczymi, które o niebo zawyżają wycenę kosztów rzeczywistych napraw.

– Dlaczego średnie roszczenie w Ontario wynosi 30,000 podczas gdy w Albercie 3,500? – pyta Steve Kee z Insurance Bureau of Canada. – Czyż byśmy byli bardziej krusi? Nie mogę tego pojąć. Wygląda na to, że Ontaryjczycy próbują nadużywać swojego systemu odszkodowawczego.

Ontaryjczycy niezmiennie narzekają na wysokość stawek – wiedząc że ich znajomi czy rodziny w Montrealu i Vancouver płacą o połowę mniej. Mają więc nadzieję, że kolejny rząd prowincji zmieni ten stan rzeczy.

Premier Wynne – aby uniknąć wcześniejszych wyborów – będzie musiała wziąć na serio postulaty NDP – o odgórnie regulowanym pułapie ubezpieczeń. Ich plan mówi o 15-procentowej redukcji opłat za ubezpieczenia, choć nikt nie wie dlaczego akurat tyle.

O tym jak nowy rząd pragnie rozwiązać kwestię ubezpieczeń – dowiemy się już 2 maja – z ogłoszonego wówczas budżetu prowincji. Przywódczyni NDP Andrea Horwath zapowiada reperkusje, jeśli budżet nie będzie zawierał odpowiednich obietnic. Brak poparcia tej partii może spowodować konieczność nowych wyborów.
  • Ambroziak & Rao Insurance Brokers
Dane tej firmy (organizacji) nie zostały jeszcze potwierdzone przez właściciela. Jeśli jesteś właścicielem powyższej firmy (lub prezesem powyższej organizacji) kliknij tutaj aby móc dowolnie zmieniać informacje.
Ambroziak & Rao Insurance Brokers