4000 mandatów za niebezpieczną jazdę
4000 mandatów za niebezpieczną jazdę
Policja w Toronto twierdzi, że funkcjonariusze w samym zeszłym tygodniu wystawili ponad 4000 mandatów w związku z akcją dotyczącą niebezpiecznego prowadzenia pojazdów.
Próba rozprawienia się z problemem była częścią kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych, która trwała od 2 do 8 listopada.
W tygodniach po zmianie czasu na letni policja stwierdziła, że nastąpił historyczny 30-procentowy wzrost liczby kolizji z udziałem pieszych.
Policja wydała 2422 mandaty za przekroczenie prędkości, 892 mandaty za agresywną jazdę, 98 za trzymanie w dłoni urządzeń komunikacyjnych podczas prowadzenia pojazdu i 880 mandatów oznaczonych jako „inne”.
Funkcjonariusze skupili się na edukowaniu ludzi i egzekwowaniu prawa w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości, agresywnej jazdy, jazdy z rozproszeniem uwagi i prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji odurzających, poinformowała policja w poniedziałek w komunikacie prasowym.
„Funkcjonariusze stwierdzili osiem wykroczeń związanych z jazdą kaskaderską, w których kierowcom zawieszono prawo jazdy, a ich pojazdy skonfiskowano” – poinformowała policja. W sumie dokonano również 13 aresztowań związanych z jazdą “pod wpływem” substancji odurzających”.
Sgt. Jason Kraft podziękował wszystkim, którzy pomogli w rozpowszechnianiu „wiadomości o bezpieczeństwie ruchu”.
„Wszyscy odgrywamy rolę w uczynieniu naszych dróg bezpieczniejszymi, a zmiana zachowań poprzez edukację, zaangażowanie i egzekwowanie ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia liczby poważnych kolizji” – powiedział Kraft w oświadczeniu. „Kontynuujmy rozmowę o bezpieczeństwie na drogach”.
Według miasta w 2019 roku, kiedy ogłoszono podobną akcję, w godzinach wieczornych dojazdów do pracy od listopada do marca kolizje z udziałem pieszych wzrosły o ponad 30 procent. Policja w Toronto ogłosiła ponure statystyki dotyczące kolizji drogowych w 2020 r. w komunikacie prasowym z 30 października.
„Do tej pory 15 pieszych zginęło na drogach Toronto, a 67 procent z tych ofiar miało 55 lat lub więcej”, podała wówczas policja. „Wiele z tych śmiertelnych wypadków miało miejsce na głównych drogach, które są szerokimi, wielopasmowymi ulicami, z bardzo dużym natężeniem ruchu.
„(Od 2018 r.) 46% wypadków śmiertelnych wśród pieszych miało miejsce w nieoznakowanych miejscach pomiędzy kolejnymi skrzyżowaniami. Podobnie 46 procent ofiar śmiertelnych było skutkiem skręcania pojazdów na skrzyżowaniach ”.