Problemy z kupnem sprzętu AGD
Problemy z kupnem sprzętu AGD
Podczas pandemii ludzie gremialnie przystąpili do remontów swoich domów. Powinno to cieszyć handlowców dostarczających wszelkiego rodzaju domowe wyposażenie. Okazuje się jednak, że powoduje to u nich spory ból głowy. Na jeszcze większy ból głowy cierpią klienci, którzy chcą nabyć różnego rodzaju sprzęt AGD. Niektórzy z nich muszą czekać na dostawę miesiącami.
Louise Yazdani mieszka w miejscowości Russell w Ontario. Wprowadziła się do nowego domu w październiku, ale w sierpniu zamówiła swoje urządzenia. Od tamtej pory na nie czeka.
To miała być jej wymarzona kuchnia.
– Uwielbiam moją kuchnię, jest absolutnie piękna – mówi.
Jednak bez takich urządzeń jak kuchnia czy lodówka, które zamówiła musiała wykazać się dużą kreatywnością.
– Mam już kilka mniejszych urządzeń na przykład rice cooker do gotowania ryżu – pociesza się.
Nie jest pewna, jaki jest aktualny stan jej zamówienia.
– Data dostawy ciągle się zmienia – mówi, ale dodaje, że przynajmniej udało jej się kupić lodówkę z innego sklepu.
– Nie ma takiego koloru, nie jest tej marki, ponadto jest mniejsza niż ta, na którą czekam. Zamrażarka jest bardzo mała – skarży się, ale pociesza, że to tylko chwilowe, bo zamówiona lodówka i inne urządzenia kuchenne wreszcie kiedyś do niej dotrą. Szafki zostały wykonane na zamówienie dla konkretnych urządzeń, które zamówiła.
Nie tylko ona czeka na zamówione kuchenki, lodówki czy pralki.
– Nigdy czegoś takiego nie widziałem – mówi Evan Hecht ze sklepu Lastman’s BadBoy Superstore na zachodnim krańcu Ottawy.
Hecht, który pracuje w tej branży od trzydziestu lat twierdzi, że pandemia doprowadziła do nieprawdopodobnego wzrostu popytu.
– Wszystkie urządzenia poszybowały w górę! Popyt na nie jest naprawdę bezprecedensowy – mówi – Nasi dostawcy borykają się z wieloma opóźnieniami w produkcji, problemami z łańcuchem dostaw, problemami z pracownikami i problemami z zamknięciami. To efekt domina.
– Zasadniczo jest to kwestia podaży i popytu – mówi rzecznik Lowe’s Canada – Połączenie zwiększonego popytu i zmniejszonej podaży ma nieunikniony wpływ na dostępność produktów dla konsumentów. Wczesna jesień była szczególnie trudna, ale sytuacja poprawia się z dnia na dzień.
Rzecznik Home Depot Canada pisze w e-mailu również, że widzi wzrost popytu.
„Chociaż sytuacja jest płynna, w wyniku COVID-19 zaobserwowaliśmy zwiększony popyt na wiele produktów, w tym na urządzenia gospodarstwa domowego. Jesteśmy zaangażowani we wspieranie naszych klientów, a nasze zespoły ds. zaopatrzenia towarowego i łańcucha dostaw intensywnie pracują nad uzupełnieniem i dostarczeniem produktów tak szybko, jak to możliwe.”
Firma LG Canada jest producentem urządzeń i w pisemnym oświadczeniu zakomunikowała:
„W LG widzieliśmy bezprecedensowy popyt na urządzenia gospodarstwa domowego, ponieważ konsumenci starają się ulepszyć i zmodernizować swoje domy w tym niezwykłym okresie. Popyt ten nałożył się ze znacznymi ograniczeniami na fabryki, które dotknęły nie tylko naszą firmę LG, ale także całą branżę AGD”.
Rzecznik Whirlpool mówi, że pracują nad pokonaniem nowych wyzwań.
„15000 pracowników zatrudnionych w naszych dziewięciu wytwórniach w Stanach Zjednoczonych pracuje niestrudzenie, radząc sobie z COVID-19, a nasze fabryki robią wszystko co w ich mocy, aby zaspokoić potrzeby konsumentów” – czytamy w oświadczeniu.
Pani Yazdani ma nadzieję, że wkrótce wreszcie zobaczy zamówiony nowy sprzęt. W międzyczasie została kreatywną kucharką.
– Wiem już, jak robić ciasta na grillu – mówi ze śmiechem i z nutką dumy.
Komentarze (10)
Bejsment.com – wiadomości dla Polaków w Kanadzie
Wiadomo.com is a website for advertisers of Wiadomości - Polish newspaper published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
Bejsment.com - portal dla Polaków w Kanadzie.
Wiadomo.com - Wiadomości gazeta w języku polskim wydawana Kanadzie w Toronto, Mississauga i okolicach.