Pilotażowy program przydomowej hodowli kur
Pilotażowy program przydomowej hodowli kur
Rada miasta Mississauga zatwierdziła w środę 5 maja pilotażowy program przydomowej hodowli kurczaków. Oto cztery rzeczy, które warto wiedzieć o nowym miejskim projekcie.
1. Dwuletni program Urban Hen Pilot będzie obejmował 10 lokalizacji podzielonych między Mississauga Ward 5 i Ward 6, a także jedną w Ward 3. Programem zarządza, na prośbę radnej Chrisa Fonseca, orędownik miejskiej hodowli drobiu Chris Magno.
Radna Ward 5 Carolyn Parrish złożyła wniosek o program pilotażowy, który został przyjęty jednogłośnie.
Po uzyskaniu zgody na rozpoczęcie programu, pracownicy miasta poinformowali “The Mississauga News”, że otwarcie procesu składania wniosków do programu spodziewane jest jesienią.
2. Kury dostarczają świeże jaja, co, jak powiedziała Lorraine Allard, mieszkanka Mississauga, pomaga „zapewnić bezpieczeństwo żywności w domu”. Stało się to szczególnie ważne podczas niepewności związanej z COVID-19.
„Dostęp do jaj od naszych własnych kur zapewniłby pewien poziom bezpieczeństwa i pomógłby ograniczyć niepokój, którego wielu doświadczyło od początku pandemii” – powiedziała na posiedzeniu rady Mississauga 28 kwietnia.
Wiadomo również, że kurczaki zjadają wiele owadów uważanych za szkodniki, w tym karaluchy i kleszcze.
3. Pracownicy urzędu miasta powiedzieli, że miejskie kury mogą pogorszyć problemy z „niechcianymi zwierzętami”, zapewniając źródło pożywienia dla szczurów, które z kolei mogą przyciągać kojoty.
Inwazje szczurów są coraz bardziej widocznym problemem w Mississauga, a mieszkańcy ostatnio wielokrotnie zgłaszali ten problem w radzie miasta, zanim jeszcze uruchomiono ogólnokrajowe dotacje na rzecz zwalczania gryzoni.
„Po wprowadzeniu przez nas programu dotacji w regionie, a następnie dopuszczeniu miejskiej hodowli kur, które przyciągają szczury…, naprawdę stanowi to dla mnie problem” – powiedział radny Ward 8 Matt Mahoney na spotkaniu 29 kwietnia.
4. Według raportu rady miasta, dopuszczalna liczba kur może zostać ograniczona do czterech, zgodnie z regulaminem opieki nad zwierzętami w Mississauga. Koguty, o których wiadomo, że pieją kilka razy dziennie, nie są dozwolone w miejskich hodowlach.
Miasto rozważa również wprowadzenie opłaty i wymogu rejestracji w ramach miejskiego programu hodowli kur, a także minimalnych standardów kurników w zakresie odpowiedniej izolacji pogodowej i ochrony przed szkodnikami.