Zdewastowane biuro posłanki na Bloor Street West
Zdewastowane biuro posłanki na Bloor Street West
Torontońska policja prowadzi dochodzenie w sprawie wandalizmu, którego celem było biuro posłanki do parlamentu reprezentującej okręg Davenport w Toronto.
Biuro posłanki Julie Dzerowicz na Bloor Street West zostało oblane czerwoną farbą. Namalowano na nim także sprayem napis „Rafah płonie, Toronto też” i umieszczono na oknie jej biura tablicę z napisem „Embargo na broń, teraz!”. „Julia! Zakończ kanadyjsko-izraelski handel bronią”.
Policja nie ujawniła dalszych szczegółów, ale Dzerowicz powiedziała reporterom, że około godziny 1:06 we wtorek rano dwie osoby ubrane na czarno dokonały wandalizmu.
– To okropne, że coś takiego się dzieje – powiedziała w środę.
W środę też Dzerowicz wydała oficjalne oświadczenie
„Moje biuro zapewnia, że jesteśmy otwarci na wszystkie głosy i nadal docieramy do tych, którzy nie zgadzają się z podejściem Kanady lub kwestionują je. Ale to, co wydarzyło się wczoraj w moim biurze, przekroczyło wszelkie granice” – napisała.
„Stwierdzenie, że „Rafah płonie, Toronto też” to szczególnie kłopotliwy i groźny język, który wpływa na poczucie bezpieczeństwa w moim biurze i na sposób, w jaki służymy mieszkańcom Davenport. Inne biura parlamentarzystów również odczuły ostatnio podobny wpływ.
„W demokracji protesty mogą być chaotyczne, a nawet brzydkie, ale są podstawowym prawem. Prawo to nie obejmuje jednak gróźb, mowy nienawiści ani wandalizmu. Kiedy tak się stanie, ważne jest, abyśmy wszyscy podjęli działania, aby nie dopuścić do eskalacji sytuacji do bardziej niebezpiecznych sytuacji, takich jak strzelanina w szkole dla dziewcząt Bais Chaya Mushka w North York 26 maja”.
Dzerowicz po raz pierwszy została parlamentarzystką reprezentującą okręg Davenport, kiedy została wybrana w 2015 roku. Ponownie wybrano ją w latach 2019 i 2021.
Posłanka zasiada w Komisji Finansów Parlamentarnej Izby Gmin, a także jest przewodniczącą Stowarzyszenia Parlamentarnego Kanada-NATO.
Według biografii na jej oficjalnej stronie internetowej jest „dzieckiem rodziców imigrantów, którzy uciekli ze swoich krajów z powodu biedy, wojny i dyskryminacji; i którzy przybyli do Kanady, aby znaleźć bezpieczne miejsce do wychowania swoich dzieci”.
Na podst. City News